You are currently viewing Na jaki rodzaj żurawia budowlanego się zdecydować?

Na jaki rodzaj żurawia budowlanego się zdecydować?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Właściwe dobranie urządzeń do realizacji prac budowlanych podczas wykonywania niekiedy bardzo skomplikowanych projektów i realizacji nowoczesnych przedsięwzięć budowlanych, jest bardzo ważne. Nieodpowiedni dobór sprzętów może wiązać się nie tylko z bardzo dużymi stratami finansowymi, ale i również opóźnieniami prac. Żaden rozsądny przedsiębiorca nie będzie chciał sobie na to pozwolić. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wynajmu tak kosztownych urządzeń jakimi są żurawie budowlane. Wykonują one precyzyjne czynności, niemniej jednak trzeba bardzo dokładnie przeliczyć, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w określonych warunkach.

Zalety korzystania z żurawi wieżowych

żuraw wieżowy wynajemNa dzisiejszym rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w wynajmie uprzedzeń takich jak żurawie budowlane. Ich duży wybór może jednak przysporzyć wiele problemów. Np. jeśli poszukiwany jest żuraw wieżowy wynajem może okazać się całkiem korzystny finansowo. Niemniej jednak popełnienie jednego małego błędu przy jego ustawieniu może skutkować bardzo dużymi stratami finansowymi. Dlaczego? Ponieważ bardzo kosztowne są montaże i demontaże tych wielkich gabarytowo urządzeń. Tym samym konieczne jest wprawiono oko inżyniera i dokładne przeliczenia, czy aby zasięg żurawia zaspokoi wszystkie potrzeby danej budowli. Sama roboczo godzina nie jest już tak wygórowana cenowo. Żurawie wieżowe wypadają bardzo konkurencyjne pod tym kątem względem swoich mobilnych odpowiedników, czyli żurawi samojezdnych. Do obsługi tego urządzenia konieczne są specjalistyczne uprawnienia. Żurawie wieżowe cechują się jednak bardzo dużym zasięgiem, udźwigiem oraz precyzja wykonywania wszelkich czynności. Nie ma tutaj miejsca na jakikolwiek błąd. Tym samym stanowią bardzo korzystną ofertę dla wielu przedsiębiorców. Istotne jest również samo przygotowanie do podstawienia żurawia. Nie wymaga on budowy specjalnych dróg transportowych, co może okazać się konieczne w przypadku żurawia samojezdnego. Samo postawienie wymaga jedynie utwardzenia i wyrównania podłoża. 

Dzisiejszy rynek oferuje duży wybór żurawi budowlanych. Wśród nich wszystkich szczególnie dużą popularnością cieszą się żurawie wieżowe. Te można spotkać na wielu większych i mniejszych budowach. Wynajem tych sprzętów wydaje się być bardzo atrakcyjny, również ze względów kosztowych. Stawka za roboczo godzinę nie jest wygórowana. Niemniej jednak trzeba przyłożyć się do precyzyjnego obliczenia dokładnego położenia tego urząd. Koszty montażu i demontażu mogą być bowiem całkiem spore.