Na kursie wspinaczkowym otrzymamy praktyczne porady

Na kursie wspinaczkowym otrzymamy praktyczne porady

Wiele osób trenujących rekreacyjnie wspinaczkę zastanawia się, w jaki sposób zwiększyć swoje umiejętności podczas treningów na ściance. Wspinając się na bulderowni oraz doskonaląc technikę i zwiększając wytrzymałość podczas wspinaczki z liną, można dojść do całkiem satysfakcjonujących efektów. Niektórzy dochodzą nawet samodzielnie do poziomu 7a-7b, jest to jednak wyjątkowo trudne i można bardzo skrócić sobie drogę do tego poziomu, dzięki chodzeniu na dobry kurs. W każdym większym mieście taki znajdziemy.

Dobry kurs pomoże nam zaliczyć pierwsze 8a

praktyczne kursy wspinaczkoweJeśli ktoś wchodzi już na 6a lub nawet 7a i bardzo chciałby dojść do poziomu, który osiąga tylko garstka ludzi, warto chodzić na praktyczne kursy wspinaczkowe. Na wielu ściankach wspinaczkowych w większych miastach, spotkamy instruktorów, którzy nam pomogą szybko zaliczyć bardzo trudne trasy. Jeśli tylko będzie nam zależało, zrobienie pierwszego 8a będzie dla nas osiągalne już po dwóch lub trzech latach treningów. To niesamowite, ale jeszcze w latach osiemdziesiątych takie trasy były szczytem naszych możliwości, dzisiaj natomiast są one osiągalne nawet dla osób, które nie zajmują się profesjonalnie wspinaczką. Dobrze przygotowane, praktyczne kursy wspinaczkowe skupiają się na najważniejszych elementach, które przydadzą się nam przy zdobywaniu coraz wyższych poziomów. Będziemy pracowali na nich nad pracą nóg, skręcaniem ciała, dynamicznymi ruchami, które pozwolą nam zaoszczędzić dużo energii, podczas wspinania się w skałach. Bardzo ważna na wysokim poziomie staje się także praca nad oddechem. Otrzymamy również przydatne rady odnośnie treningu siłowego, którym powinniśmy zająć się dodatkowo, jeśli chcemy pokonywać trudne drogi. By wspiąć się na 8a, trzeba być już doskonałym technicznie, a najczęściej takie trasy wymagają już bardzo dużej siły. Podciąganie na małych krawądkach, często na przykład o grubości 13 lub nawet 10 milimetrów będzie koniecznością. Wspinaczka na ścianie pod okiem specjalisty przygotuje nas do takich trudnych ruchów, dzięki czemu będziemy w stanie pokonywać własne bariery, gdy już wyjedziemy w skały.

Jeśli planujemy zająć się uprawianiem jakiegoś sportu na poważnie, bardzo dobrze jest trenować pod okiem specjalistów, którzy będą w stanie pomóc nam, jak najszybciej osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Wspinaczka skalna może nam wychodzić bardzo dobrze już po stosunkowo niedługim czasie, jeśli tylko otrzymamy praktyczne porady, poprawiające nasza technikę. w dużych miastach znajdziemy bez problemu wiele przydatnych kursów, na których nauczymy się wszystkiego, co jest nam potrzebne.

Close Menu