Najlepsza szkoła kosmetyczna

Przyjaciółka namawiała mnie, żebym poszła z nią do szkoły policealnej. Wspólne uczęszczanie na zajęcia byłoby z pewnością przyjemne, jednak kierunek dydaktyczny nie należał do moich zainteresowań. Nie chciałam się męczyć, kiedy coś kompletnie mnie nie interesowało, więc przeprosiłam ją i powiedziałam, że chcę pójść swoją własną drogą. Marzyła mi się kosmetyka i już od wielu lat myślałam o tym, że kiedyś zostanę kosmetyczką. Dlatego właśnie taki kierunek nauczania planowałam obrać.

Nauka w szkole kosmetycznej

szkoła kosmetycznaWiedziałam, że po liceum mogę udać się tam gdzie będę chciała. Moim marzeniem była szkoła kosmetyczna o której dużo słyszałam od znajomych. Czytałam też opinie w internecie. Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ lubię sprawdzone miejsca, w których będę miała pewność, że dobrze mnie wszystkiego nauczą. Nauka w szkole do której się dostałam trwała dwa lata. Chodziłam tam w weekendy, tak więc w normalne dni mogłam pracować, co bardzo mi odpowiadało. Na początku przeprowadzano zajęcia teoretyczne. Każda z nas, a było nas 30, otrzymała zestaw podręczników, z których mogłyśmy sporo się dowiedzieć. Materiały te zawierały informacje o poszczególnych zabiegach, do jakich cer należy je stosować i czego się wystrzegać w pielęgnacji. Bardzo podobał mi się tez fakt, że szkoła kosmetyczna zwracała uwagę na składy kosmetyków. Analizowaliśmy wspólnie składy, by w przyszłości móc pracować tylko na naturalnych kosmetykach, które nie będą komodogenne, czyli takie, które powodowałyby zaskórniki, czy też alergie. Nie mogłam się wtedy doczekać zajęć praktycznych. Każda z nas bardzo na nie czekała. Bowiem musiałyśmy dobrać się w pary i wykonywać na sobie zabiegi. Na początku robiłyśmy zabiegi na stopy i pielęgnowałyśmy dłonie parafiną. Dłonie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, należy pamiętać o tym, żeby poza używaniem kremu do rąk, czasami decydować się na większą pielęgnacje, zwłaszcza w okresach zimowych. Mnie wykonywano zabieg na stopy, a ja koleżance nakładałam parafinę na dłonie.

Szkoła była jedną z moich najlepszych decyzji w życiu. Nie spodziewałam się, że aż tylu ciekawych rzeczy się nauczę. Dzięki temu mogłam zgłębić tajniki kosmetyczne. Najbardziej byłam zadowolona oczywiście z zajęć praktycznych. Szkoła wyposażona była w dobre kosmetyki pielęgnujące. Niestety, te dwa lata bardzo szybko zleciały i było mi smutno rozstawać się z naszymi nauczycielkami, które były profesjonalistkami w pełnej krasie i koleżankami, z którymi od razu znalazłyśmy wspólne tematy do rozmów.