You are currently viewing Najlepszy kurs na spawacza

Najlepszy kurs na spawacza

Spawanie jest praktyczną umiejętnością, której posiadanie może dać znaczną przewagę na rynku pracy. Ukończony kurs spawacza może bowiem otworzyć drogę do wielu niedostępnych dla danej osoby dotychczas stanowisk. Warto więc zorientować się, w jaki sposób najlepiej rozpocząć naukę spawania oraz jak wybrać odpowiedni kurs z wielu dostępnych na rynku. Przed zapisaniem się na kurs, powinniśmy także zorientować się jakie warunki muszą spełniać kursanci i czy są jakieś specjalne wymagania w stosunku do takich osób.

Decydujemy się na kurs spawacza

polecany kurs spawacza na śląskuDużym atutem kursów spawania jest to, że nie trzeba spełniać znacznych warunków, dzięki czemu może w nim wziąć udział znaczna ilość osób. Do jedynych wymagań stawianych kursantom zalicza się wiek – ukończone 18 lat, a także posiadanie wykształcenia podstawowego oraz orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy sprawcza. W wielu przypadkach takie orzeczenie można uzyskać za pośrednictwem ośrodka szkoleniowego. Warto zdecydować się na polecany kurs spawacza na śląsku. W rzeczywistości spawanie jest to kilka metod, które różnią się miedzy sobą techniką spawania, wykorzystywanym sprzętem oraz materiałami jakie można spawać. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru konkretnego kursu spawacza, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest fakt, czy posiadamy już doświadczenie w jakiejkolwiek metodzie spawania, a kolejnym wymagania pracodawców w naszej okolicy. Korzystnym rozwiązaniem jest sprawdzenie, jacy spawacze są poszukiwani przez potencjalnych pracodawców. Dodatkowo istotną kwestą będzie fakt, jaki rodzaj materiałów najczęściej będziemy spawać. Najbardziej uniwersalna jest metoda spawania TIG, która pozwala na łączenie niemal wszystkich metali czy stopów. Pozwala ona ma łączenie nawet bardzo cienkich blach, dodatkowo jest łatwa do opanowania, dzięki czemu chętnie wybierają ją początkujący spawacze. Do wad tej metody zalicza się jej nieznaczną wydajność, zwłaszcza w przypadku nieco grubszych elementów, dodatkowo spawanie cechuje się niewielką prędkością spawania.

Kolejnymi możliwymi sposobami spawania są metody MIG i MAG, które są zbliżone do siebie i polegają na spawaniu przy pomocy łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą oraz spawanym elementem Obie te metody są potocznie nazywane jako metoda spawania migomatem. W praktyce jest to kilka różnych kursów, w tym spawanie 131 MIG, spawanie 136 MAG czy spawanie 135/138 MAG. Kursy MIG i MAG są często wybierane przez osoby początkujące w zawodzie. Atutem jest możliwość łączenia różnych materiałów.