You are currently viewing Nowoczesna lampa odmieni wygląd łazienki

Nowoczesna lampa odmieni wygląd łazienki

 

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy niewiele czasu, ale korzystamy z niej codziennie przynajmniej kilka razy. W łazience bierzemy kąpiel albo robimy pranie a rano ogarniamy się przed wyjściem do pracy. Jeśli wygląd łazienki nam się znudzi to w każdej chwili można ją samodzielnie odnowić. Można też odmienić jej wygląd poprzez zmianę oświetlenia, a dokładnie wymienienie lamp łazienkowych na nowe i bardziej nowoczesne. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wymienienie kinkietu albo lampy sufitowej potrafi odmienić całą łazienkę.

Jak wymienić lampę na nowocześniejszą?

nowoczesna lampa łazienkowaOdpowiedź na to banalne pytanie wbrew pozorom może się wielu osobom przydać. Bo pewnie są tacy, którzy chcieliby wymienić lampę na suficie czy nad lustrem, ale boją się ruszania kabelków z prądem. Dlatego właśnie wyjaśnimy jak wymienić lampę na nowocześniejszą a tym samym odmienić wygląd swojej łazienki. Najpierw trzeba kupić lampę – to oczywiste. Taka naprawdę nowoczesna lampa łazienkowa powinna wyglądać niemalże kosmicznie, ale nowoczesność to oczywiście kwestia gustu. Kiedy już mamy kupioną nową lampę możemy przystąpić do demontażu starej lampy. Jeśli elektryka nie jest naszą specjalnością to po prostu zróbmy to po jasnemu a wcześniej wyłączmy w domu wszystkie bezpieczniki. Kiedy odkręcimy lampę pojawi się biała kostka z powtykanymi i przykręconymi do niej kabelkami. Kabelki, które wpadają od strony ściany należy wykręcić i wyjąć. Jeśli do zamontowania nowej lampy potrzebny będzie montaż nowego uchwytu to tutaj wystarczy wywiercić w ścianie dwa otwory wiertarką udarową. Następnie montujemy nowe uchwyty. Do tego będzie potrzebne włączenie na chwilę prądu. Potem możemy go znowu wyłączyć i przejść do zamontowania nowej lampy. Do nowej lampy też będzie dołączona biała kostka, do której będą już zamontowane kabelki koloru niebieskiego i brązowego. Po drugiej stronie kostki należy przykręcić kabelki, które idą od ściany, ale w takiej samej konfiguracji kolorystycznej. Kiedy je przykręcimy możemy zamontować lampę do uchwytu. Po włączeniu bezpieczników lampa powinna działać, jeśli oczywiście są do niej włożone żarówki.

Zamontowanie nowej lampy w miejsce starej jest bardzo proste. Wymaga jedynie odrobiny zdolności manualnych. Trzeba też trochę się skupić, żeby dobrze podłączyć kabelki do kostki. Jeśli już to zrobimy to lampa powinna elegancko działać. Nowa lampa w łazience sprawi, że cała łazienka będzie wyglądać nowocześniej. Zamontowanie nowej lampy nie powinno zająć dłużej niż godzinę i to bez większej wiedzy w dziedzinie elektryki.