You are currently viewing Nowoczesne promienniki podczerwieni

Nowoczesne promienniki podczerwieni

Praca na budowie nie należy do najłatwiejszych, a prawdziwym wyzwaniem staje się zimą, gdy niskie temperatury uniemożliwiają wykonywanie precyzyjnych zadań, oraz wykorzystanie większości preparatów jakich używany podczas pracy. Przenośne grzejniki, nawet przemysłowe, dają dość ograniczony efekt, zwłaszcza że mogą być użyte w niewielu miejscach z satysfakcjonującą skutecznością. Przez długi czas nie wykonywaliśmy więc żadnych prac zimą, dopóki nie znaleźliśmy nowych, bardzo skutecznych urządzeń grzewczych do użytku zewnętrznego.

Grzejniki na podczerwień do pracy na zewnątrz

promienniki ciepła na podczerwieńGrzejniki na podczerwień były nam znane od dość dawna, aczkolwiek nie mieliśmy wcześniej styczności z urządzeniami tego typu, mogącymi pracować na otwartym powietrzu. Przemysłowe promienniki ciepła na podczerwień, jakie mieliśmy okazję testować niedawno mają taką możliwość, i nieporównywalnie lepiej sprawdzają się podczas wykonywania zadań w najniższych temperaturach. Nie ogrzewają one bowiem powietrza w najbliższym otoczeniu tak jak konwencjonalne grzejniki, a naświetlają otoczenie wiązkami promieni podczerwonych, podnosząc temperaturę obiektu na który są skierowane. Mogą one więc równie skutecznie ogrzewać odzież samych pracowników czy miejsce pracy, nie oddając ciepła w powietrze. Ogromną zaletą jest ich duży zasięg. Przemysłowe promienniki działają bowiem skutecznie w odległości nawet do dziesięciu metrów od przedmiotu który ma być naświetlany promieniami podczerwonymi, i mogą być z łatwością ulokowane w każdym miejscu pracy tak, by działać jak najbardziej optymalnie. Nie są one równie energożerne co standardowe, nieszczególnie wydajne grzejniki olejowe czy elektryczne, gdyż zużywają o połowę mniejszą ilość energii elektrycznej od takowych urządzeń, więc mogą pracować o wiele dłużej po podłączeniu do standardowego przenośnego agregatu prądotwórczego, jaki zazwyczaj używamy do zasilania sprzętu grzewczego i narzędzi. Wszystkie promienniki z jakimi do tej pory się spotkaliśmy są bardzo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami mogącymi powstać podczas pracy na otwartym terenie.

Obudowy są wytrzymałe i dobrze uszczelnione, a wnętrze grzejnika osłonięte przed zalaniem czy zakurzeniem. Statywy, które dołączane są do każdego promiennika pozwalają na jego łatwe ustawienie i uregulowanie kierunku naświetlania. Z ich pomocą, promienniki mogą być ulokowane bardzo szybko i łatwo w dowolnym miejscu na stanowisku pracy, oraz równie szybko przeniesione bez potrzeby demontażu statywu czy samego promiennika.