You are currently viewing Nowoczesny ciąg energetyczny w domu

Nowoczesny ciąg energetyczny w domu

Zaplanowanie i montaż instalacji elektrycznej jest jednym z najbardziej podstawowych, a jednocześnie najważniejszych, etapów budowy każdego prywatnego domu. Dobrze zaplanowana i prawidłowo zamontowana instalacja będzie nie tylko działać sprawnie i wydajnie, ale również będzie mniej podatna na awarie. Jest to szczególnie ważny etap podczas budowy domu podłączonego do przydomowej elektrowni fotowoltaicznej czy pomp ciepła.

Fachowe projektowanie i montaż infrastruktury energetycznej

domowe instalacje elektryczne w bielsku białejNajnowsze osiedle miało być w całości niezależne od zewnętrznych dostaw ciepła, wody i energii, a każdy dom został wyposażony w pompy ciepła i przydomowe oczyszczalnie wody. Energia elektryczna była natomiast dostarczana z nowoczesnej elektrowni fotowoltaicznej, znajdującej się przy osiedlu. Każdy dom musiał być więc bardzo profesjonalnie zaprojektowany, zwłaszcza pod kątem infrastruktury energetycznej, by wszystkie urządzenia mogły działać prawidłowo. Do stworzenia infrastruktury w domach osiedla zaangażowaliśmy więc jednego z najlepszych specjalistów, projektujących i tworzących domowe instalacje elektryczne w Bielsku Białej. Pracował on dla firmy w której załodze znajdowali się zarówno doświadczeni elektrycy jak i monterzy infrastruktur energetycznych, i na co dzień wykonywał bardzo nowoczesne, fachowe projekty domowych sieci energetycznych dla prywatnych klientów. Instalacje jakie miały być zamontowane na osiedlu nie były typowymi sieciami domowymi, więc wymagały znacznie dokładniejszego zaplanowania, oraz ulokowania wszystkich podsystemów w taki sposób, by sieć pracowała wydajnie i nie była podatna na przeciążenia. Projekt sieci został wykonany z najwyższą dokładnością, wedle naszych specyfikacji, aczkolwiek zawierał w sobie również rozwiązania które znacznie usprawniały działanie sieci energetycznej, i ułatwiały ich szybki i bezproblemowy montaż. Po zatwierdzeniu projektu, załoga instalacyjna mogła przejść do montażu infrastruktury energetycznej, biegnącej od elektrowni fotowoltaicznej do samego osiedla.

Spodziewaliśmy się wielu trudności i konieczności zmian projektów w trakcie instalacji, aczkolwiek mile zaskoczyło nas iż zaprojektowana sieć została stworzona dokładnie wedle przedstawionych specyfikacji, i pracowała całkowicie sprawnie, bez najmniejszych problemów podczas testów rozruchowych. Z racji iż załoga montażowa posiadała uprawnienia energetyczne, całość sieci była od razu zgodna z obecnymi wymaganiami, i nie wymagała inspekcji zewnętrznych pracowników energetycznych.