You are currently viewing O wyborze zigbee do inteligentnego domu

O wyborze zigbee do inteligentnego domu

Podczas budowy domu w pełni połączonego z planowym wprowadzeniem inteligentnych rozwiązań zamiast kilku losowych, samodzielnych urządzeń należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jedną rzecz jak dobrze komunikują się ze sobą urządzenia. Jedną z głównych potencjalnych przeszkód jest fakt, że różne urządzenia używają różnych protokołów. Jak dotąd nic nie zbliża się do ujednoliconego standardu urządzeń smart home. Jest Bluetooth i WiFi, oryginalny X10 i inne mniej znane protokoły. Należy zrozumieć poszczególne technologie aby wybrać optymalną.

Wszystko o głowicach zigbee

sprawdzona głowica zigbee

Połączenie Zigbee do sieci oznacza komunikację między urządzeniami bez konieczności konfiguracji każdego urządzenia z WiFi gdyż połączenia są zwykle powiązane z centralnym hubem. Nie ma ograniczeń co do ilości przeskoków między urządzeniami, dzięki czemu istnieje wyjątkowa i przejrzysta sieć umożliwiająca rozbudowę i przepustki do innych nowych modułów. Komunikacja pomiędzy urządzeniami Zigbee działa w odległości kilkunastu metrów. Urządzenie i sprawdzona głowica zigbee mogą osiągnąć nieprzeciętną przepustowość. Pomiary nadajników punktują solidnością Zigbe za wysoki stopień komunikacji. Szyfrowanie AES-128 oznacza bezpieczne połączenie urządzeń Zigbee gdyż zastosowany standard jest używany przez również banki internetowe. Sieć wykorzystuje fale radiowe w lokalnej stacji, aby umożliwić parowanie urządzeń w inteligentnym domu. Posiada zwolenników zarówno do inteligentnych systemów zarządzania, jak i zarządzania sprawami. Nawet podstawowa wersja jest sterowalna za pomocą smartfona lub breloka. W codziennym życiu łatwo ulec pokusie automatyki i inteligentnych technologii w domu. Poręczenia i bezpieczeństwo sprawiają że dom jest właściwie chroniony. Urzadzenia z głowicą zigbee są niezwykle wygodne i domownik pośród gdżetów technologicznych czuje się jak pączek w maśle. Przemyślany wybór sprawia, że dom jest miejscem wypoczynku i czerpania zysków z przebywania w klimacie wyposażonym w inteligentne rozwiązania, które są efektem precyzyjnie działających trybików każdego urządzenia działającego w zasięgu sieci.

Przyzwoita liczba urządzeń będzie działać różnymi protokołami, nawet jeśli nie komunikują się bezpośrednio. Dobrą wiadomością jest to, że Zigbee zużywa niezwykle mało energii znacznie mniej niż wymaga Wi-Fi. Jest to przydatne, ponieważ wiele inteligentnych urządzeń domowych działa na bateriach, a nie na twardym okablowaniu. Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów budowania udanego inteligentnego domu decyzja powinna być całkowicie osobista. Na początku przygody z automatyką domową sieci zigbee rzadko sprawiają trudności w połączeniu.