You are currently viewing Obowiązki firm spedycyjnych

Obowiązki firm spedycyjnych

Firmy spedycyjne muszą przestrzegać z góry określonych przepisów prawa z zakresu ruchu drogowego. Jeden z nich wyraźnie wskazuje na maksymalną masę całkowitą samochodu ciężarowego oraz ciężar załadunku, który może być przewożony. W związku z powstałymi ograniczeniami coraz częściej zdarzają się kontrole, w wyniku których wystawiane są mandaty za przekraczanie dopuszczalnych norm. Aby tego uniknąć firmy masowo wyposażają się w specjalne urządzenia, które kontrolują masę przed wyjazdem ciężarówki w trasę.

Elektroniczne odpowiedniki nowoczesnych wag somochodowych

elektroniczna waga samochodowa 60tProducenci urządzeń przeznaczonych do określania masy pojazdów oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie modele. Zastosowanie materiałów i podzespołów najwyższej jakości gwarantuje dokładność i precyzję zbierania niezbędnych pomiarów. Elektroniczna waga samochodowa 60t wyposażona jest w specjalne czujniki oraz intuicyjny system. Wszystkie etapy działania wykonywane są w sposób automatyczny. Na rynku istnieją obecnie czujniki wagowe wykonane ze stali nierdzewnej spawanej za pomocą lasera. Taka konstrukcja zapewnia wysoką wytrzymałość podczas ważenia pojazdów w trudnych warunkach. Odpowiednia powłoka zapewnia wysoką ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych w postaci opadów deszczu lub śniegu. Wysoka dokładność tego elementu sprawia, że jest uznawany za najbardziej nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Decydując się na sprzęt od konkretnego producenta, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z opiniami na temat świadczonych przez niego usług. Czujniki, które montowane są we współczesnych wagach powinny spełniać określone kryteria. Nie powinny natomiast zawierać skrzynek połączeniowych. Ich budowa powinna być prosta, a działanie automatyczne. Niezbędna jest uproszczona budowa elementu w postaci czujnika. Dużym plusem jest również łatwość konserwacji i czyszczenia czujnika oraz wodoodporność. To ostatnie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Elektroniczne wagi mają znacznie więcej funkcji, niż ich standardowe odpowiedniki.

Każda waga, niezależnie od rodzaju i modelu wymaga regularnych przeglądów oraz legalizacji. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy waga działa zgodnie z przeznaczeniem i oczekiwaniami. Legalizacja musi być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Przy zakupie wagi warto zatem upewnić się, czy producent oferuje w ramach zakupu serwic gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz czy istnieje możliwość zakupu u niego zamiennych części w przypadku ewentualnych uszkodzeń.