You are currently viewing Ochraniacze na dziecięce łóżeczko

Ochraniacze na dziecięce łóżeczko

Przygotowania do narodzin dziecka obejmują odpowiednie wyposażenie sypialni malucha. Kupując łóżeczko, możemy je od razu doposażyć w zestaw praktycznych ochraniaczy. Są mocowane do szczebelków za pomocą kokardek, wiązań lub rzepów. Dzięki temu mogą stabilnie zabezpieczać wnętrze kojca lub łóżeczka, przed obijaniem się główki o szczebelki. Ponadto tworzą atmosferę bezpieczeństwa i przytulnego gniazdka, w którym noworodek będzie się dobrze czuł, a rodzice mogą być spokojni o jego sen. 

Pomysły na wybór ochraniacza do łóżeczka

ochraniacze na łóżeczkoZestawy ochraniaczy łóżeczkowych, obejmują zwykle poduszki bawełniane, przesłaniające z trzech stron szczebelki. Ich plusem jest łatwy montaż i tkanina, którą możemy prać. Wśród ochraniaczy na łóżeczko istnieją różne wersje. Podstawowe obejmują ochraniacze jednoczęściowe, wiązane w zagłówku i po bokach łóżeczka. Wieloczęściowe ochraniacze na łóżeczko, składają się z większej poduszki mocowanej w zagłówku i węższych pasów po bokach. Systemy ochraniaczy mogą oplatać łóżeczko na całej długości. Dodatkowo, producenci oferują praktyczne kieszonki na drobiazgi, wiązane do szczebelków, na zewnątrz łóżeczka. Do wybory mamy standardowe wersje i rozmiary. Zasadniczo produkowane są łóżeczka o szerokości 60 – 70 cm i długości 120 -140 cm. Kołyski są zwykle mniejsze, dlatego jeśli poszukujemy ochraniaczy do kołyski, zwróćmy uwagę na ich rozmiar. Modne stały się kwadratowe, wielobarwne poduszki montowane do łóżeczka na zasadzie modułowej. Można je dowolnie zestawiać i mocować. Dizajnerskie wzory ochraniaczy, to np. długi warkocz bawełniany, z miękkim wypełnieniem albo wałek. Zaletą tych dwóch produktów jest ich wielofunkcyjność. Po wyjęciu z łóżeczka, mogą służyć jako zabawka – przytulanka dla niemowlaka albo ograniczać przestrzeń na kocu czy dywanie, gdy dziecko uczy się raczkować czy lezy na brzuszku. Oddychające, półprzezroczyste ochraniacze to inna wersja rozwijanego ochraniacza. Koszt najprostszego zestawu wynosi mniej niż 50 zł a dizajnerskich warkoczy lub wałków – około 100 zł.

Zakup ochraniaczy łóżeczkowych podyktowany jest względami natury praktycznej i estetycznej. Dzięki nim łóżeczko dostosowuje się do płci dziecka, estetyki pokoju i upodobań rodziców. Obok tradycyjnych, prostokątnych ochraniaczy, mamy do wyboru modne, nowoczesne wałki i warkocze bawełniane. Systemy mocowań są bezpieczne i zapewniają dziecku spokojny sen. W sklepach znajdziemy duży wybór ochraniaczy dostosowanych do standardowych modeli łóżeczek niemowlęcych. Ceny zaczynają się już od 40 zł.