You are currently viewing Ochrona przed wirusami i bakteriami

Ochrona przed wirusami i bakteriami

 

Jeżeli stawiamy w życiu na bezpieczeństwo, będziemy zachowywać ostrożność w kontaktach z drugim człowiekiem. W związku z bezpieczeństwem dla nas samych i dla innych, nasze apteczki będą odpowiednio wyposażone i w odpowiedni sposób dobrane produkty. Znajdą się tam nawet rękawiczki ochronne.

Medyczne rękawiczki mogą uratować życie

rękawice medyczneW życiu bardzo ważne jest bezpieczeństwo oraz życie nasze i innych. Szanując życie, będziemy mieć zawsze w pełni wyposażone apteczki, w których będą znajdywać się również rękawice medyczne, które mogą uratować życie. Stanowią one skuteczną ochronę przed różnymi chorobami i wirusami. Nigdy nie wiemy kiedy na drodze dojdzie do jakiegoś wypadku i to my będziemy musieli udzielić komuś pierwszej pomocy. Dlatego używając rękawiczek, chronimy nie tylko siebie samych, ale również poszkodowanego, któremu ratujemy życie. Sami możemy ochronić siebie od jakiejś poważnej choroby, ale też przekazujemy swoich bakterii komuś innemu. Pomagając komuś na ulicy, nigdy nie możemy mieć pewności z kim tak naprawdę mamy kontakt, kim jest dana osoba i na co choruje. Niebezpieczne zwłaszcza staje się to wtedy kiedy dana osoba doznała ciężkich obrażeń gdzie mamy kontakt z krwią poszkodowanego. Krew jest bardzo niebezpieczna. Przez kontakt z czyjąś krwią, możemy sami nabawić się ciężkich i poważnych chorób. Medyczne rękawiczki są zatem bardzo ważnym elementem, który musi znaleźć się w apteczce. Używane są one bardzo często przez lekarzy przy wykonywaniu zabiegów czy badaniu pacjenta. Dzięki temu my możemy czuć się bezpieczni, ale także sami lekarze mogą być spokojniejsi. W momencie kiedy jesteśmy zmuszeni to używania rękawiczek, musimy pamiętać o tym, by po ich zdjęciu oraz odpowiednim wyrzuceniu rękawiczek, wykonać dezynfekcję płynem antybakteryjnym, bądź jakimś innym na bazie alkoholu. Rękawiczki są jednorazowe i nie powinniśmy jednej, wcześniej używanej już pary, wykorzystywać ponownie. Rękawiczki po użyciu należy poddać zneutralizować w odpowiedni sposób. Na wykorzystywanych przez nas rękawiczek może znajdować się siedlisko bakterii a nawet wirusów. Ponieważ tymi rękawiczkami chcemy chronić siebie i innych będziemy stosować się do zasad, że jak coś jednorazowe, to po wykorzystaniu należy to wyrzucić i wziąć nowe.

Medyczne rękawice są dobre do walki z wirusami, dlatego jeżeli chcemy się przed nimi ustrzec powinniśmy zaopatrzyć się w rękawiczki medyczne. Przy pierwszym kontakcie stanowią one dla nas ochronę, ponieważ nie mamy bezpośredniego kontaktu z wirusem. Po użyciu rękawiczek powinniśmy dobrze zdezynfekować dłonie.