You are currently viewing Odpoczynek na kajakach

Odpoczynek na kajakach

Nasz kraj obfituje w całe mnóstwo malowniczych miejsc, o których często nie mamy pojęcia. Wiele razy jesteśmy zachwyceniu innymi państwami, nie mając do końca pojęcia, co oferuje nam nasze. Najmniej znana jest chyba wschodnia część naszego kraju. Z niewielkimi wyjątkami nie ma tam bowiem aż tak mocno promowanych miejsc. Dopiero teraz zaczynamy odkrywać na przykład piękno Podlasia. Łączy się to w pewien sposób z modą na aktywny wypoczynek. Ruch jest najlepszym sposobem na to, żeby poprawić sobie nastrój. 

Popularne rodzinne spływy kajakowe

splyw kajakowy czarną hancząRozwój Internetu, a przede wszystkim mediów społecznościowych, przyczynił się do tego, że jesteśmy bardziej otwarci na aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zaczęliśmy sobie bowiem zdawać sprawę z tego, że leżenie plackiem na plaży na dłuższą metę nie jest najlepszym pomysłem na wakacyjny urlop. Po kilku dniach możemy czuć się bowiem jeszcze bardziej zmęczeni, niż przed przyjazdem. Najlepszą metodą jest połączenie słodkiego leniuchowania z bardziej kreatywnymi pomysłami na odpoczynek. Coraz większą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się kajaki. Wybieramy się na nie sami, z rodzinami lub z gronem przyjaciół. Dzięki temu, że tak chętnie pływamy kajakami, zaczynamy się też interesować miejscami, które idealnie nadają się na tego typu sport. Jednym z takich regionów jest Podlasie, a w szczególności rzeka Czarna Hańcza. Co roku splyw kajakowy czarną hanczą staje się coraz popularniejszy. Latem w każdy weekend są tutaj tłumu turystów i coraz ciężej o wolny kajak. W tygodniu jest trochę luźniej, ale nie w szczycie sezonu. Na szczęście na trasach nie da się odczuć tego tłumu. Każdy płynie w swoim własnym tempie, no i tras do wyboru też jest druga ilość. Zanim więc wybierzemy się na spływ kajakowy, warto dobrze przejrzeć mapy rzeki, a najlepiej zabrać je ze sobą, żeby się za mocno nie pogubić. Spływy kajakowe są dla każdego. Kajakami pływają zarówno dorośli w każdym wieku, jak i dzieci, oczywiście pod okiem osób pełnoletnich. Jest to więc wspaniały sposób na rodzinny wypoczynek latem. 

Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się spływy kajakowe. Ludzie zaczęli dostrzegać, że aktywność fizyczna na łonie natury sprawia, że czujemy się o wiele lepiej mentalnie. Mocno podnosi nam się bowiem poziom endorfin. W spływach kajakowych często uczestniczą całe rodziny z dziećmi. Na prostych trasach, a takich jest najwięcej, jest to bowiem prosty i bezpieczny sport. W Polsce mamy też pełno malowniczych miejsc, które warto odwiedzić.