You are currently viewing Opakowanie foliowe odchodzi w Katowicach do przeszłości

Opakowanie foliowe odchodzi w Katowicach do przeszłości

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nikt nie przejmował się tym, że na co dzień wykorzystywane rzeczy niszczyły nasze środowisko. Nie było sytuacji, że trzeba się od czegoś odzwyczaić. Przykładowo chodzi tu o opakowania, w których przenosimy różne produkty. Na przykład owoce czy pieczywo. Człowiek przyzwyczajony do wykorzystywania w tym celu dostępnych opakowań w każdym sklepie, nie zastanawiał się nad tym, że powinien ich nie używać lub sięgnąć po inne opakowania. Warto tu wziąć pod uwagę opakowania foliowe i papierowe.

Foliowa reklamówka a torba papierowa

opakowania foliowe w KatowicachOd tych foliowych powinniśmy się szybko odzwyczajać, z uwagi na zanieczyszczanie środowiska. A jednak nadal mimo tego faktu, foliowe reklamówki wszędzie są popularnie wykorzystywane, głównie w sklepach. Sytuacja taka powtarza się w każdym mieście w Polsce, nie tylko w Katowicach. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że w Katowicach mieszkańcy wykorzystują mniej opakowań foliowych, a więcej papierowych. Taka jest opinia niektórych mieszkających tam ludzi. Zdaje się, że torby foliowe nie powinny być już produkowane i wprowadzanie do hurtowej sprzedaży. Wtedy zapewne w stu procentach przestałyby być wykorzystywane. Folia jest bardzo szkodliwa. Wyrzucona nie w miejscu do tego przeznaczonym, a gdzieś indziej, będzie się rozkładać przez wiele, wiele lat zanim zniknie z powierzchni ziemi. Dlaczego wiec nadal jest wykorzystywana? Czy faktycznie foliowe opakowania są lepsze niż papierowe? Jeżeli chodzi o ich cenę, to są niewiele droższe ale bardziej pożyteczne. W Katowicach jest wiele osób, które zupełnie zrezygnowały z wykorzystywania foliowych opakować. Nie oznacza to jednak, że firmy katowickie nie przestały produkować foliowe reklamówki i inne torby z tego tworzywa. Ciężko jest nawet sobie wyobrazić, jakich należałoby użyć wniosków, aby przekonać tych wszystkich ludzi do zaniechania korzystania z reklamówek z folii. Katowice są

pięknym miastem, z bardzo mądrymi mieszkańcami. Można to wywnioskować już po tym, jak bardzo powoli odstępują od używania foliowych opakowań. Plastik to tworzywo, które powinno znikać z wykorzystywania go do tak wielu rzeczy. Czyli opakowania foliowe w Katowicach powinny zostać całkowicie wycofane. Przykładowo jako pierwsze miasto, które zakazuje całkowicie używania foliowych toreb. To byłoby coś. Miasto, które zapisałoby się w historii jako miejsce, które zapoczątkowało aktywną walkę z plastikiem. Można? Można. Trzeba tylko chcieć, a wszystko jest możliwe. Nawet w mieście takim, jak Katowice.