You are currently viewing Opony na zamówienie przez internet

Opony na zamówienie przez internet

Wymiana opon w motocyklu jest tak samo wymagana jak w samochodzie. Niektórzy twierdzą iż jest nawet bardziej potrzebna, gdyż opony motocyklowe zużywają się o wiele szybciej niż samochodowe, szczególnie podczas intensywnej, wyczynowej jazdy, tak na ulicy, jak w terenie czy na torze przeszkód. Oprócz wymiany wynikającej ze zużycia, tak samo wymagana jest zmiana opon na odpowiadające danej porze roku, czy to letnie czy zimowe.

Opony ze sklepu internetowego

opony motocyklowe onlineW przeciwieństwie do opon samochodowych, będących zwykle produkowanymi w jednym standardzie wielkości, dobór odpowiednich opon dla motocykla jest nieco bardziej skomplikowany.W zależności od marki i modelu motocykla, opony mogą mieć różną średnicę lub grubość, a często zdarza się i tak, że opony ze starszego motocykla nie będą kompatybilne z nowym, choćby i tego samego typu i marki. Należy również wziąć pod uwagę sposób jazdy i teren, na którym motocykl będzie się poruszać. Opony asfaltowe w terenie będą nieprzydatne, znacznie utrudniając jazdę, a terenowe wykorzystywane w mieście mogą obniżyć zwrotność motoru, będąc głównie przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach. Również pomiędzy różnymi typami motocykli opony bywają dość znaczne. Szerokie opony z ciężkich motocykli nie będą pasowały do maszyn wyścigowych, a lekkie opony do motocykli crossowych nie dość że nie będą zazwyczaj pasować szerokością do masywnych modeli touringowych, to jeszcze łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Jak więc dobrać odpowiednie opony do motocykla? Najlepiej szukać dedykowanych opon do posiadanego modelu w sklepie producenta. Jest to bodaj najpewniejszy sposób na zakupienie właściwych opon dla właściwego motocykla, a z pomocą sprzedawcy nie sposób wtedy pomylić modeli i wybrać niewłaściwy towar. W razie braku sklepu firmowego w okolicy, dobrym pomysłem jest również znalezienie sklepu sprzedającego opony motocyklowe online. Każdy internetowy sklep motocyklowy posiada również duży wybór opon do najróżniejszych marek i modeli motocykli, zwykle mając osobne kategorie wyszukiwania dla każdego modelu.

W sklepach internetowych można często dostać opony dedykowane do konkretnego modelu od wielu producentów, zarówno te łatwo dostępne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do konkretnego stylu jazdy i zastosowania. Przy zakupach w sklepie internetowym trudno o pomyłki, gdyż większość oferowanych opon jest opisana dość szeroko, zarówno pod względem pasującego modelu jak i pory roku do jakiej są przeznaczone oraz stylu jazdy, do jakich dane opony najlepiej się nadają.