You are currently viewing Organizujesz konferencję – możesz zatrudnić fachowców

Organizujesz konferencję – możesz zatrudnić fachowców

Zmieniłem pracę. Miało być lepiej. To znaczy nie twierdzę, że szukałem łatwej roboty, ale żeby od razu rzucać na głęboką wodę. Tak, wiem, wielka korporacja, tu nie ma przebacz. Albo utrzymasz się na wodzie, albo idziesz na dno. Tak więc lepiej zakasać rękawy, zamiast rzucać się w rwący nurt, biorę kamizelkę i koło ratunkowe. Ale może zacznę od początku. Zadanie? Przygotowanie konferencji na 400 osób. Okej, nie robię tego sam, ale wystarczy świadomość, że jeśli się nie uda, najbardziej dostanie się mnie.

Profesjonaliści obsłużą twoją imprezę

profesjonalna obsługa techniczna konferencjiNa szczęście jest budżet na zorganizowanie spotkania i to budżet dość spory. Zamiast więc zajmować się wszystkim, a wszystko oznacza znalezienia lokalizacji, z miejscami noclegowymi, z dobrym kateringiem, najlepiej w przyjemnej okolicy. To nie wszystko. Konferencja to także nagłośnienie, sprzęt multimedialny z rzutnikami, słuchawkami itp. Żeby było co robić, to jeszcze jedna kwestia. Tłumaczenia. Ustne, konferencyjne. Czyli rzecz wręcz kluczowa, a z którą nigdy wcześniej nie miałem do czynienia. Na szczęście profesjonalna obsługa techniczna konferencji to dziedzina, którą zajmuje się wiele firm. Mniej i bardziej doświadczonych. Ufff. Powinno być łatwiej. I rzeczywiście. Uznaliśmy, że aby nie wykorzystać całego przyznanego budżetu, miejsce odnajdujemy sami, a kwestie techniczne przekażemy fachowcom. Szczęśliwie nie trzeba było szukać zbyt daleko. Okazuje się, że wiele hoteli czy centrów szkoleniowych zajmuje się przygotowaniem takich spotkań, oferując je w ramach współpracy. W tym przypadku było inaczej. Ośrodek, który wybraliśmy, współpracuje z profesjonalistami, zajmującymi się techniczną stroną szkoleń i konferencji. Firma ma więc w swojej ofercie zarówno tłumaczenia, ustne i pisemne, sprzęt do nagłośnienia wystąpień, komputery, rzutniki, a nawet instalacje oświetleniowe. Okej, specjalnych świateł nie potrzebowaliśmy, ale dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Może kiedyś przygotujemy konferencję z występami artystycznymi. Wtedy będzie jak znalazł.

Strach ma duże oczy. Miało być źle albo wręcz bardzo źle. Okazało się jednak, że profesjonalna obsługa techniczna konferencji nie jest tak straszna, jak by się mogło wydawać. O ile jej wykonanie powierzy się fachowcom. Tak było w tym przypadku. Wszystko się udało, uczestnicy byli zadowoleni, sprzęt bezawaryjny. Obsługa kateringowa także na plus. Aż żal nerwów, straconych zbyt pochopnie, zanim czymkolwiek należałoby się stresować. Trzeba było od razu wykorzystać energię na działanie.