You are currently viewing Pakowny plecak zawsze przydatny

Pakowny plecak zawsze przydatny

Już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad wyborem odpowiedniego plecaka dla syna. Z poprzedniego po prostu wyrósł. Zarówno z jego wzornictwa jak i wielkości. Trzy lata użytkowania jednego plecaka to i tak dużo. Trudno właściwie zdecydować się na cokolwiek przemierzając regały z plecakami i torbami. Większe dziecko więc i wybór już większy. Dokonując wyboru określonego modelu po prostu zastanowiłam się co dla syna jest właściwie najważniejsze w jego plecaku. Odpowiedź jaka mi się nasunęła podsunęła od razu konkretny model.

Pojemne plecaki czyli coolpacki

pojemny plecak coolpackMój syn najbardziej w plecakach lubi kieszenie. Kieszenie termiczne na śniadanie, kieszenie boczne na napoje, kieszeń na laptop, kieszenie z organizerem na drobiazgi, większa ilość komór w środku aby oddzielać podręczniki od stroju. Dlatego zdecydowałam się na pojemny plecak coolpack. Ilość litrów pomógł mi już oczywiście wybrać sprzedawca adekwatnie do wieku i wzrostu syna. Wybrałam plecak wielokomorowy. Syn z kolei sam wybrał wzory i kolory. Oprócz samej pakowności plecak ma jeszcze całą gamę dodatkowych zalet. Dla mnie z kolei jako rodzica najważniejsze są nie kieszenie czy kolory ale wykonanie pleców w plecaku. To one gwarantują odpowiednią postawę dziecka, zmniejszają ryzyko w przyszłości powstania schorzeń kręgosłupa i wpływają na komfort noszenia ciężarów. Dlatego wybrałam te dobrze usztywnione i wyłożone pianką aby dobrze amortyzowały plecy. Zwróciłam uwagę także na ramiączka aby nie spadały w trakcie noszenia, były szerokie i wygodne a sam plecak nie przekrzywiał się na boki. Dodatkowo plecak posiada pas piersiowy, który można regulować podobnie jak ramiączka co zapewni stabilność i prawidłowe rozłożenie ciężaru na plecach. Materiały to także ważny element każdego plecaka. Powinny być mocne i trwałe a zarazem wodoodporne i oddychające jednocześnie. Impregnat z kolei pomoże nam zadbać o czystość i łatwiejsze usuwanie zabrudzeń. Dobrze odszyte plecaki z odpowiednią starannością to zapewne to czego szukają rodzice dla swoich pociech. Wybór wzorów i kolorów jest przeogromny i jest to również miłe zaskoczenie, że jest w czym wybierać.

Oczywiście każdy rodzic sam zadecyduje jaki plecak jest najlepszy dla jego dziecka. To o czym warto jeszcze pamiętać to fakt żeby plecak był jak najlżejszy i poręczny. Spotkałam się także z podświetlanymi plecakami, które postały w wyniku połączenia nie tylko o względy estetyczne ale i o bezpieczeństwo dziecka na drodze. Torby czy plecaki na jedno ramię to z kolei ciekawy wybór już dla studentów.