You are currently viewing Płaszcz zimowy dla kobiety

Płaszcz zimowy dla kobiety

 

Podczas kiedy dni robią się coraz krótsze, a na dworze wyczuwalny jest coraz większy mróz zaczynamy zastanawiać się w jaki sposób najlepiej ochronić przed tym chłodem. Zastanawiamy się w jaki rodzaj odzienia wierzchniego zainwestować, aby był zarówno ciepły i elegancki. Pragniemy również, aby starczył nam na dłużej niż jeden sezon. Czym kierować się podczas wyboru ciepłego płaszcza zimowego?

Ciepły płaszcz na zimę

ciepły płaszcz zimowy damskiJest wiele rodzajów okrycia wierzchniego, które pozwolą zachować nam odpowiednią temperaturę i tym samym ochronią nas przed mrozem. Wybór rozpoczyna się od puchówek lub sztucznych futerek, ale jeżeli również chcemy postawić na elegancję to powinniśmy trochę bardziej się postarać w naszych poszukiwaniach idealnego okrycia. Ciepły płaszcz zimowy damski jest jednym z tych produktów, które spełnia zarówno swoją funkcję utrzymania ciepła jak i przyciąga wzrok swoim estetycznym wyglądem. Przede wszystkim podczas zakupu płaszcza powinniśmy zastanowić się nad tym, który wykonany jest z wełny. Jest to w 100% naturalne włókno, które pozyskuje się z sierści takich zwierząt jak owce czy alpaki. Ich futra chronią je przede wszystkim przed zamarznięciem, dlatego świetnie sprawdzają się również dla ludzi podczas zimowych chłodów. Wełna pozwala skórze oddychać oraz dobrze grzeje. Należy zwracać uwagę, aby kupić taki płaszcz, który wykonany jest z dobrej jakościowo wełny. Płaszcz z niej zrobiony będzie mocny i wytrzymały, a brud i wilgoć będą zatrzymywały się na jego powierzchni. Jest to długofalowa inwestycja, która zdecydowanie się nam opłaci. Płaszcz wykonany z wełny nie potrzebuje częstego prania. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie powinniśmy wykonać, jest zaopatrzenie się w specjalną zawieszkę do szafy, która chronić będzie naszą odzież przed atakiem moli. Należy taki płaszcz również wietrzyć i wieszać w szafie tak, aby zapewnić mu swobodny dostęp powietrza. Raz na jakiś czas należy wyszczotkować tkaninę szczotką z włosiem. Pomoże to na pozbycie się różnego rodzaju zanieczyszczeń z jego powierzchni. Jeżeli przyjdzie taka konieczność, że będziemy musieli wyprać nasz wełniany płaszcz to powinniśmy to zrobić w niskiej temperaturze, z użyciem detergentu, który jest przeznaczony do pielęgnacji wełny. Nie wolno go jednak suszyć w suszarce bębnowej i nie można go wirować. Trzeba delikatnie odcisnąć nadmiar wody i suszyć go na płasko na przykład przy pomocy rozłożonych ręczników.

Zakup odpowiedniego oraz ciepłego płaszcza na zimę jest jednym z ważniejszych decyzji jaką podejmiemy przed nadchodzącym sezonem zimowym. Płaszcz z wełny jest dużą inwestycją, jednak posłuży nam on przez wiele lat jeżeli zadbamy o niego odpowiednio. Ogrzeje nas on podczas zimnych wieczornych spacerów. Wybierając taki płaszcz powinniśmy szukać modeli uniwersalnych, które po kilku sezonach nie wyjdą z mody i doskonale zgrają się z wszelkimi akcesoriami i ubraniami.