You are currently viewing Po co potrzebne są szkolenia BHP?

Po co potrzebne są szkolenia BHP?

 

Pewnie nie raz zastanawialiście się po co wam niektóre szkolenia przez które przechodzicie w pracy. Odpowiedź jest dość prosta, ponieważ szkolenie ma nas czegoś nauczyć. Ma poprawić naszą wiedzę na dany temat. Niektóre szkolenia są z góry nałożone na pracodawcę i każdy pracownik zatrudniony przez niego musi przejść określone szkolenia. Przykładem takiego szkolenia może być szkolenie  BHP. Nie znam pracownika, który by takiego szkolenia nie przeszedł. Zresztą te szkolenie w czasie zatrudnienia jest powtarzane co jakiś czas.

Różne formy szkolenia bhp

szkolenia bhp - WarszawaTrzeba mieć na uwadze, że szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest przede wszystkim dla nas. Podczas takiego szkolenia pracownik dowiaduje się bardzo ciekawych i ważnych informacji. Bez takiego szkolenia pracownik nie mógł by wiedzieć jak się chronić przed niebezpieczeństwem jakie może pojawić się podczas wykonywania rutynowych obowiązków służbowych. Nawet człowiek nie zdaje sobie sprawy, że takie zagrożenia mogą wystąpić na jego stanowisku pracy. Dlatego są potrzebne szkolenia bhp – Warszawa jest miejscem gdzie jest największa liczba zatrudnionych pracowników według danych statystycznych i tutaj prawdopodobnie jest największa liczba przeprowadzonych szkoleń BHP. Zawsze podczas takiego szkolenia zadawać pytania, nie zawsze szkoleniowiec może wszystko powiedzieć, a warto dopytać go, co nam wydaję się istotne, a on o tym nie powiedział. Ja w sumie byłam już na trzech szkoleniach BHP. Pierwsze było dla mnie nowością. Tam interesowało mnie wszystko. Na kolejnych szkoleniach wiadomości były powielane, więc niczego nowego się nie dowiedział, a jedynie utrwaliłam sobie to co już wiedziałam. Ale to dobrze warto sobie przypomnieć jakie są bezpieczne zasady pracy, jak dbać o higienę pracy. A przede wszystkim co robić by uniknąć wypadku w pracy. U mnie szkolenie trwało cały dzień. Pracodawca nasz bardzo sumiennie do tego podszedł. Tylko się cieszyć, że tak o nas dba. w sumie u nas bardzo często obywają się szkolenia BHP i jak do tej pory nie mieliśmy żadnych niebezpiecznych sytuacji w pracy, ani żadnych wypadków. Dlatego też moim zdaniem szkolenia tego typu są potrzebne. Wiedza na ten temat jest bezcenna. nie raz ta wiedza uchroniła mnie przed wypadkiem w pracy. Z czasem wszelkie działania prewencyjne wchodzą w nawyk i człowiek na pamięć wie co ma robić. Trzeba jeszcze podkreślić fakt, że będąc na szkoleniu nie pomniejsza to naszego wynagrodzenia.

Wiele osób może zadawać sobie pytanie po ca nam są potrzebne szkolenia BHP. Otóż są one bezwzględnie potrzebne. Dzięki nim możemy uchronić się przed wypadkiem w pracy. Ja jako pracownik bardzo sobie cenię to, że mój pracodawca dba o to abyśmy byli dobrze przeszkoleni z tej dziedziny. Dzięki wiedzy na temat bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, wykonujemy swoje obowiązki z większą starannością i dbamy o to aby nie ucierpieć podczas pracy.