You are currently viewing Podajemy psom karmy bezglutenowe

Podajemy psom karmy bezglutenowe

  • Post author:
  • Post category:Psy

Jeśli zapytamy najmłodszych, czy psy są mięsożercami, czy roślinożercami, dzieci w podstawówce odpowiedzą bez zastanowienia, że jedzą mięso. Dlaczego więc w tak wielu karmach znajdują się zboża? Zboża, które zawierają gluten. Dla psów alergików, a w dzisiejszych czasach coraz częściej nasze czworonogi mają alergię, jest to bardzo ważna informacja. Jeśli w karmie jest zboże, powinniśmy darować naszemu psu cierpienie i po prostu mu jej nie podawać.

Czy istnieją karmy bezglutenowe?

bezglutenowa karma dla psów wolfsblutWiele producentów karm wysokiej jakości proponuje właścicielom psów karmy bezzbożowe, a więc bezglutenowe. Taką karmą jest na przykład Wolfsblut. Jest to karma dla psów produkowana w Niemczech. Producentem karmy jest Healthfood24 GmbH. Reklamowana jest jako zbilansowana karma dla psów z dużą zawartością mięsa. Producent zapewnia, że w karmie jest duża zawartość warzyw i owoców. Znajdują się w niej także zioła. Nie posiada za to sztucznych barwników, konserwantów i zbóż. Linia suchych karm Wolfsblut jest bardzo rozbudowana. Karmy suche dla psów dorosłych, które są średniej wielkości to aż 26 różnych smaków. Ważną informacją dla psów alergików i ich właścicieli jest fakt, że jest to karma bez zbóż. Wspomniana bezglutenowa karma dla psów wolfsblut ma też wiele innych dobrych stron. Na przykład w karmie o smaku Black Bird znajdziemy, prócz mięsa z indyka, bataty, dynię, pasternak i wiele innych. Czy to dobrze? Bataty, czyli słodkie ziemniaki, często są stosowane w karmach bezzbożowych. Są źródłem przeciwutleniaczy, włókna i skrobi. Nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi, więc jest to zaleta batatów. A co z dynią? Dostarcza ona psom takie sładniki jak beta-karoten, witaminę C, węglowodany i włókno pokarmowe. Witaminy B6, C i K, a także minerały takie jak potas, wapń, magnez i fosfor znajdziemy w pasternaku. Jest on także źródłem włókna pokarmowego. Ciecierzycy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest wspaniałym źródłem białka. Dostarcza ona także psu węglowodanów. Koper włoski, podobnie jak pasternak, to źródło wapnia, potasu, fosforu. To także sód, witamina C i witamina B. Kwasy omega-3 także znajdują się w tej karmie. A to za sprawą siemienia lnianego. Ważne jest również to, że podaję tą karmę moim psom i bardzo im ona smakuje.

Jak widać, skład niemieckiej karmy Wolfsblut nie pozostawia zastrzeżeń. Ważne, że nie posiada zapychaczy w formie wszelkiego rodzaju zbóż. Są one źródłem glutenu, a ten dla psów uczulonych na gluten może powodować różne reakcje alergiczne. Psy uczulone na swoją karmę mogą się drapać, mogą mieć wysypkę, a także mogą poważniej reagować.