You are currently viewing Podróżowanie dzieci w przyczepce musi być komfortowe

Podróżowanie dzieci w przyczepce musi być komfortowe

Rodzinne wycieczki rowerowe to najlepsze, co można zafundować sobie i swoim pociechom. Dzisiaj z rodzicami podróżować mogą nawet najmłodsi. Wszystko dzięki przyczepkom rowerowym, które można podłączyć do każdego rodzaju roweru. Dzieci w przyczepce podróżują wygodnie, ale dokonując zakupu takiego sprzętu trzeba zwrócić uwagę właśnie na komfort podróży. Wybór odpowiedniej przyczepki jest bardzo ważny, ponieważ będzie ona służyć dzieciom przez około dwóch do trzech lat.

Jaką przyczepkę rowerową wybrać?

zwrotna przyczepka rowerowa thuleKiedy przychodzi do zakupu przyczepki pojawia się pytanie, którą przyczepkę wybrać. Najlepiej zacząć od tego, jaki budżet możemy przeznaczyć na zakup takiego rowerowego akcesorium. Jeśli nie musimy się przejmować zbytnio kwotą to można kupić przyczepkę, w której komfort podróży można porównać do luksusowego samochodu. W każdym razie przy zakupie powinno się zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym wyznacznikiem powinno być bezpieczeństwo dzieci. Absolutnym minimum są wszelkie atesty bezpieczeństwa, ale warto też zwrócić uwagę na elementy, z których przyczepka jest zrobiona. Istotne są też pasy bezpieczeństwa, które będą trzymać dziecko, kiedy będziemy musieli nazbyt gwałtownie zahamować. Drugą sprawą jest komfort jazdy. Dla przykładu zwrotna przyczepka rowerowa thule porusza się bardzo lekko, dzięki czemu podróżujący nią mali pasażerowie nie są narażeni na wstrząsy przy skręcaniu. Zwrotność ma duże znaczenie zwłaszcza na trasach, gdzie trzeba pokonać wiele zakrętów. Następnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę jest komfort podróży dziecka w przyczepce. Musi być odpowiednio wentylowana, mieć dużo przewiewów, a jednocześnie materiał wykonania musi być solidny i trwały. Najlepsze dostępne na rynku przyczepki są nawet klimatyzowane, ale oczywiście w taki sposób, że na dzieci nie leci zimne powietrze. Powietrze jest odświeżane wewnątrz przyczepki, a podsufitka jest chłodzona, dzięki czemu słońce nie nagrzewa jej podczas jazdy. W tego typu rowerowych akcesoriach pojawiają się już technologie podobne do tych stosowanych w samochodach.

Wybierając przyczepkę rowerową trzeba zwrócić największą uwagę na bezpieczeństwo podróżujących nią dzieci. Ważny jest również komfort jazdy, a więc zwrotność i sterowność przyczepki. Na koniec trzeba się zastanowić, czy dziecko będzie w takiej przyczepce podróżować komfortowo. W wielu miastach powstają nawet sklepy, które zajmują się sprzedawaniem tylko i wyłącznie przyczepek rowerowych. Jeśli nie musimy się zbytnio ograniczać w kwestii wydatków to możemy kupić przyczepkę, która będzie dla dzieci niczym luksusowa limuzyna.