You are currently viewing Polecana szlifierka Festool zapewnia komfort podczas pracy

Polecana szlifierka Festool zapewnia komfort podczas pracy

Od niedawna zajmuję się hobbystycznie obróbką drewna. Mój mąż z tego powodu wybudował specjalnie dla mnie mały, przydomowy warsztat, w którym mogę oddawać się swojej pasji bez skrępowania. Z racji tego, iż moja wiedza na temat obróbki drewna nieustannie się poszerza, w celu jeszcze lepszego doskonalenia swoich umiejętności, postanowiłam zakupić odpowiednie narzędzia, które ułatwią mi pracę. W pierwszej kolejności zdecydowałam się na zakup specjalistycznej szlifierki.

Szlifierka, którą polecają eksperci

polecana szlifierka festoolW poszukiwaniu odpowiednich narzędzi bardzo pomogli mi internetowi znajomi, których poznałam na forum zrzeszającym fanów obróbki drewna. Z racji tego, iż w najbliższym czasie planowałam własnoręcznie wykonać nowy stół do mojej kuchni, musiałam również rozważyć zakup urządzeń, które pozwolą mi ten mebel wykonać. Kolega z forum, który był stolarzem, zasugerował mi, że powinnam w pierwszej kolejności zakupić dobrej jakości szlifierkę, która pozwoli mi oszlifować zarówno sam blat stołu, jak i jego boki. Okazało się, że w środowisku stolarzy największym zainteresowaniem cieszy się polecana szlifierka Festool, która posiadała najlepsze parametry dostępne na rynku. Sprzęt ten był bowiem idealny do długiego, miarowego szlifowania. Szlifierka ta ważyła bowiem zaledwie kilogram, polecana więc była zwłaszcza kobietom, które z racji drobniejszej budowy ciała męczyły się podczas tego typu prac znacznie szybciej od mężczyzn. Szlifierka oscylacyjna charakteryzuje się również tym, iż jest ona niezwykle elastyczna, sprawdza się więc idealnie przy obróbce każdego rodzaju drewna (zarówno miękkiego jak i twardego). Ponadto umożliwia ona dowolną regulację prędkości obrotowej, która dostosowuje się odpowiednio do każdego materiału (nie tylko drewna, ale również plastiku). Specjalny system turboodsysania gwarantuje natomiast zasysanie szkodliwego dra organizmu ludzkiego pyłu, który wytrąca się podczas obróbki drewna. Produkt ten jest więc w 100% bezpieczny, a szkodliwe opyłki nie drażnią naszych oczu czy nozdrzy. Dodatkowym atutem urządzenia jest również system plug in, który umożliwia szybkie odłączanie przewodu zasilającego, który jest dodatkowo wymienny. 

Szlifierka ta bardzo dobrze sprawdziła się podczas pracy. Dzięki lekkiej konstrukcji nie męczyłam się szybko podczas pracy, mogłam więc wykonać swój wymarzony stół w krótkim okresie czasu. Ponadto sprzęt ten był również bardzo bezpieczny. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu oraz systemowi turbossącemu nie musiałam wdychać szkodliwych opyłków drewna, które drażnią oczy, gardło oraz nozdrza. Szlifierkę tę udało mi się również zakupić w atrakcyjnej, przystępnej cenie. Jestem więc z niej bardzo zadowolona i polecam ją zwłaszcza wszystkim drobniejszym kobietom.