You are currently viewing Polecane biuro księgowe

Polecane biuro księgowe

Z usług księgowych głównie korzystają przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do dziesięciu pracowników, czyli mają małą firmę. Najczęściej mają do dyspozycji mały lokal, w którym nie ma warunków na stworzenie stanowiska pracy dla samodzielnego księgowego, więc wolą to zadanie zlecić specjalistom. Podobnie bywa ze średnimi działalnościami, w których pracuje od dwudziestu do pięćdziesięciu osób. Dla nich obsługa księgowa jest stosunkowo tanią usługą. 

Jak pracuje biuro rachunkowe? 

biura rachunkowe w Dąbrowie GórniczejW księgowości pracują jedynie osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie, czyli skończyły studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki oraz mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku. Jest to koniecznie, ponieważ w biurach rachunkowych jest zazwyczaj dużo pracy i niewiele czasu na naukę nowych pracowników. Oczywiście znajdziemy w nich praktykantów, czy stażystów, ale wykonują oni najmniej odpowiedzialne zadania. Biura rachunkowe w Dąbrowie Górniczej są znane z profesjonalnej i kompleksowej usługi, dlatego wielu przedsiębiorców właśnie tam decyduje się na podjęcie z jednym z nich współpracy. Polega ona przede wszystkim na prowadzeniu zgodnie z ustawą o rachunkowości podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Także jednoosobowe działalności mogą mieć prowadzoną książkę przychodów i rozchodów, jeżeli ich roczne dochody przekraczają ustalony limit w wysokości dwóch milionów euro. Dla zapewnienia kompleksowej usługi, biura świadczą także usługi kadrowe i płacowe, a nawet zajmują się doradztwem podatkowym z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Wielu klientów jest gotowych ponieść wyższą cenę, w zamian za profesjonalne usługi, a je może świadczyć jedynie biuro, w którym znajdują się wykwalifikowani i kompetentni pracownicy, którzy systematycznie się szkolą i podnoszą swoje umiejętności. Za usługi świadczone przez biura rachunkowe, jest pobierany stały miesięczny abonament. 

Porównując koszt związany z zatrudnieniem na etacie samodzielnego księgowego, a skorzystaniem z usług księgowych, zdecydowanie tańsze są usługi. Z tego względu wielu przedsiębiorców woli podpisać umowę z biurem rachunkowym, które kompleksowo zajmie się wszystkimi sprawami firmy. Wysokość abonamentu za usługi jest indywidualnie obliczana i zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości przedsiębiorstwa, ilości generowanych każdego miesiąca dokumentów księgowych i od ilości zatrudnionych pracowników.