Polecany specjalista od włosów

Mówi się, że piękne włosy to atut każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że poświęcamy ogromne ilości czasu na to, aby móc stać się posiadaczkami włosów, które wyglądają na wyjęte z reklamy produktów do ich pielęgnacji. Każda kobieta marzy o błyszczących, pięknych, sypkich włosach, które tworzą efektowną falę. Stosujemy wiele zabiegów oraz wykonujemy różnego rodzaju domowe maski na włosy, których zadaniem jest właśnie regeneracja, odbudowa oraz pielęgnacja naszych włosów tak, aby prezentowały się doskonale w każdym momencie.

Czy warto udać się do trychologa?

trycholog w PoznaniuNiestety, często zdarza się tak, że pomimo wielu zabiegów oraz kilkudziesięciu minut spędzonych na pielęgnacji naszych włosów nie widzimy efektu, którego byśmy się spodziewały. W takiej sytuacji dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją specjaliści, którzy zajmują się skórą głowy oraz włosami. Tacy specjaliści to lekarze, którzy skupili się właśnie na tej części naszego ciała. Określani są oni jako trycholodzy, a nazwa pochodzi od łacińskiego słowa trychos, czyli włosy. Wizyta u trychologa jest płatna, jednak jej koszt nie jest wysoki. Okazuje się, że trycholog w Poznaniu przyjmuje pacjentów za naprawdę niewielką kwotę, a wizyta jest kompleksowa. Obejmuje ona początkowo wywiad, z którego lekarz może dowiedzieć się jak wygląda codzienna dieta pacjenta, a także w jaki sposób dba o swoje włosy. Dobrze jest przygotować sobie listę produktów, z jakich korzystamy – to z pewnością dobrze przedstawi obraz codzienności naszej skóry głowy i włosów. Następnie specjalista obejrzy naszą skórę głowy w powiększeniu na specjalnym sprzęcie, który pozwoli na ocenę jej stanu, a także stanu cebulek włosowych. Pozwala to na stwierdzenie schorzeń dermatologicznych związanych z grzybicą, czy innymi zakażeniami, a także innymi problemami skórnymi. Jeśli chodzi o leczenie to zazwyczaj lekarze trycholodzy mogą przepisać recepty na leki robione lub też gotowe preparaty, a także zalecić suplementację brakujących witamin i minerałów. Nierzadko proponują również stosowanie odpowiedniej diety oraz ziół.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że trycholodzy nierzadko współpracują z dietetykami, endokrynologami, a także z dermatologami. Dodatkowo mogą oni zlecić badania krwi, które pozwolą na stwierdzenie ewentualnych niedoborów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, u których na pierwszy rzut oka nie widać problemów związanych z dietą, czy też pielęgnacją. Taka wizyta pozwala nam na ocenę stanu naszej skóry głowy i włosów, a także pozwoli nam na zwiększenie troski o nie.