You are currently viewing Poliuretanowa płyta izolacją doskonałą

Poliuretanowa płyta izolacją doskonałą

 

Doskonała izolacja budynków jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala znacznie obniżyć koszty utrzymania budynku, w szczególności w sezonie jesiennym i zimowym. Energooszczędność, to coś, na co wiele osób zwraca szczególną uwagę. Izolacja budynku pozwala na dłuższe utrzymanie dobrej temperatury wewnątrz budynku oraz brak „uciekania” ciepła z niego.

Jaką izolację do domu wybrać?

płyty izolacyjne pir z okładzinąWśród materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku można znaleźć kilka rodzajów, które mają konkretne klasy izolacyjności. Najgorszym materiałem są odmiany betonu komórkowego czy popularna wełna twarda. Ich izolacyjność jest ponad dwukrotnie mniejsza aniżeli w przypadku materiałów poliuretanowych. Jeśli chodzi o poliuretan, to można dostać dwa rodzaje tego typu produktów. Pierwszym z nich jest doskonale znany wielu osobom PUR,czyli poliuretan. Jest to najlepszy materiał izolacyjny, jaki jest dostępny na rynku. Do produkcji takich płyt używa się izocyjanianu, poliolu oraz wielu innych dodatków, które są stabilizatorami oraz aktywatorami. Innym rodzajem, pochodnym od płyt poliuretanowych są płyty PIR, które z czasem zyskują coraz większą popularność na rynku. Płyty izolacyjne PIR z okładziną są materiałem wielowarstwowym, który doskonale sprawdza się w różnego rodzaju budynkach. Przede wszystkim taki materiał wiąże się z mniejszą grubością izolacji, co wpływa na mniejsze obciążenie konstrukcji dachu. W związku z tym można znacznie zmniejszyć ilość wykorzystywanej stali oraz elementów konstrukcyjnych dachu, co z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z robieniem dachu. Kolejnym atutem tego materiału jest eliminacja mostków termicznych. Oznacza to, że warstwy izolacyjne są umieszczane w tak zwanych krokwiach lub pod nimi. Ma to znaczny wpływ na zużycie energii oraz na zwiększenie doskonałego działania dachu przez wiele lat. Inną rzeczą, która znacznie wpływa na korzyść płyt poliuretanowych i ich pochodnych jest odporność chemiczna na różnego rodzaju substancje szkodliwe. Są najbardziej odpornym materiałem wśród wszystkich izolacyjnych, dlatego bardzo chętnie stosowane są przez właścicieli chlewni, ferm czy różnego rodzaju obór. Izolowanie w tego rodzaju obiektach jest niezwykle istotne, chociażby ze względu na zwierzęta.

Zastosowanie płyty poliuretanowej lub jej pochodnej jako izolacja na swoim dachu czy ścianach jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na właściwości, jakie posiada. Wyróżnia się ona wieloma pozytywami wśród innych materiałów, dlatego jest tak doskonałym wyborem dla różnego rodzaju budynków o dużych i małych powierzchniach.