You are currently viewing Pomoce naukowe na zajęcia

Pomoce naukowe na zajęcia

 

Obowiązek szkolny nałożony w naszym kraju na wszystkie dzieci od 7. roku życia stanowi, że nasze pociechy muszą uczęszczać do szkół, by zdobywać wiedzę i przygotowywać się do dorosłego, samodzielnego życia w społeczeństwie. Z pewnością pamiętamy nasze szkolne czasy, które upływały nam na zabawach z rówieśnikami, ale i na wytężonej pracy. Staraliśmy się zawsze przynosić jak najlepsze oceny.

Nauka matematyki z pomocami szkolnymi

Matematyka - pomoce szkolne na zajęciaKażdy z nas z pewnością miał swoje ulubione szkolne przedmioty oraz takie, za którymi nie przepadał. Prawdziwym postrachem wśród uczniów wszystkich klas była od zawsze i jest nadal matematyka. Nazywana „królową nauk”, w rzeczy samej wymaga dużego zaangażowania umysłu i wypracowania sobie umiejętności logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Wielu uczniów ma z tym problem, głównie ze względu na niedostateczne wytłumaczenie matematycznych reguł na lekcjach. Nauczyciele matematyki stosują różne metody, by wytłumaczyć uczniom, na czym polega rozwiązywanie zadań, jednak nie wszystkie te sposoby są odpowiednie. Dlatego w nauce takich przedmiotów, jak matematyka – pomoce szkolne na zajęcia to nieoceniona pomoc dla wszystkich uczniów. Do takich pomocy zaliczymy przykładowo magnetyczne cyferki, które można przyczepić do tablicy. Młodsze dzieci mogą dobrać się w pary i rozwiązywać proste działania z ich wykorzystaniem. Z pewnością przydatne będą również modele figur płaskich i przestrzennych, nieocenione w nauce geometrii. Nauczyciele chętnie wykorzystują je, by pokazać uczniom właściwości danych figur. Matematyka to nauka, w której dużą rolę odgrywa wyobraźnia, dlatego warto ją wzmocnić z wykorzystaniem takich modeli. Jeśli zaś pewne treści nie są aż tak łatwe do zilustrowania na lekcji, nauczyciel może wykorzystać dydaktyczne filmy, by pokazać uczniom, w jaki sposób rozwiązywać skomplikowane układy równań lub zadania tekstowe ze statystyki. Najważniejsze jest, by uczniowie poczuli, że matematyka nie jest wcale tak skomplikowana, jak by się mogło wydawać, i że przy odrobinie wysiłku oraz wyobraźni wszystkie zadania można bez problemu wyliczyć.

Matematyka to przedmiot, który w czasach szkolnych spędzał sen z powiek niejednemu z nas. Często czuliśmy się zagubieni w gąszczu liczb, znaków i równań, nie wiedzieliśmy, skąd wynikają dane wartości i jak je uzyskać. Z wykorzystaniem pomocy szkolnych nauka matematyki może stać się ciekawą i inspirującą przygodą, a uczniowie przekonają się, że jej znajomość jest niezwykle praktyczna i przydatna w życiu.