You are currently viewing Pomocne lampy w walce z owadami

Pomocne lampy w walce z owadami

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Stosunkowo łagodne zimy, ciepłe i długie lato sprawiają, że co roku pojawiają się w naszych ogrodach czy domach duże ilości insektów. Aby poradzić sobie z tym problemem szczególnie w miejscach gdzie kładziony jest duży nacisk na higienę i czystość często używane są do walki z latającymi szkodnikami specjalne urządzenia w postaci lamp ultrafioletowych.

Zasada działania lamp owadobójczych

lampy na owadyJak działają lampy na owady? Emitują ultrafioletowe światło. Ich żarówki wytwarzają promieniowanie typu A. Długość fali wynosi od 300 do 400 mm. Jest to porównywalne z promieniami światła słonecznego. Ten typ światła wabi owady. Światło to nie jest szkodliwe dla człowieka i samo w sobie nie zabija owadów. Dlatego lampy owadobójcze mogą być stosowane zarówno środku jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mogą być umieszczone w miejscach gdzie jest żywność, produkty farmaceutyczne i w obiektach publicznych. W momencie. W którym wybieramy lampę musimy zwrócić uwagę na wielkość obiektu, w którym będzie używana. Oferta lamp u producentów jest już w takim stopniu rozbudowana, że bez problemu można je dobrać zarówno do hal produkcyjnych, magazynowych jak i prywatnych pomieszczeń. Przeważnie wykonane są one ze stali nierdzewnej. Powinny także charakteryzować się odpowiednim stopniem szczelności oprawy. Samo miejsce ich montażu również ma znaczenie. Przeciwwskazaniem są tutaj silne ruchy powietrza. Jeśli zakładamy lampę wiszącą należy zawsze kierować ja pod kątem 90 stopni w stosunku do głównego oświetlenia. Jak już wspomniane było powyżej same lampy nie zabijają owadów. Zasadą ich funkcjonowania jest wabienie owadów, dla których emitowane światło żarówki jet atrakcyjne jako że w przyrodzie wyznacza kierunek lotu. Natomiast owady są unieszkodliwiane przez elementy dodatkowe lampy takie jak lepne taśmy montowane za żarówkami, wiatraki, które wciągają owady do specjalnych pojemników umieszczanych w lampach, lub siatek pod napięciem, które rażą prądem. Lampa wymaga także regularnej konserwacji i czyszczenia. Należy wymieniać lepy i pojemniki. Nagromadzone owady mogą przyciągnąć bowiem większe szkodniki.

Największą zaletą lamp owadobójczych, oprócz roli jaką pełnią jest to, że nie wymagają specjalnych chemicznych środków, nie wytwarzają dymu, fal elektromagnetycznych dzięki czemu nie wpływają negatywnie na środowisko i samego człowieka. Jest to z pewnością zarazem bardzo prosta jak i skuteczna metoda walki z uciążliwymi insektami. Niewielka rzecz a pozwoli nam cieszyć się posiłkiem zjedzonym w ogrodzie bez odganiania się od uciążliwych insektów.