You are currently viewing Pomysłowa alternatywa dla zwykłego grilla

Pomysłowa alternatywa dla zwykłego grilla

 

Tegoroczna wiosna nie należy do najcieplejszych. Majówka zapowiada się chłodno i deszczowo. To dość mocno komplikuje nasze plany. Wraz z przyjaciółmi bowiem mamy taką tradycję, że co roku w majówkę organizujemy imprezę z grillem,taką na otwarcie sezonu. W tym roku o grillu na świeżym powietrzu możemy tylko pomarzyć. Na szczęście znalazło się alternatywne rozwiązanie w postaci dość nietypowego grilla, którego można używać w domu. 

Grill, którego można używać w domu

grill weberWszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy ciepłych, słonecznych dni. Po kilkunastu takich dniach przyszło jednak załamanie pogody. Akurat na długi weekend majowy. Ma padać i być chłodno. Krzyżuje to nasze plany, bo chcieliśmy wraz z przyjaciółmi dochować naszej tradycji rozpoczynania maja huczną imprezę z grillem. Jest stanowczo za zimno na grillowanie. Na szczęście znaleźliśmy alternatywę. Okazało się bowiem, że w sklepach można kupić elektryczny grill weber, które można używać we wnętrzach domów. Taki grill podłącza się do kontaktu i zamiast nad rozgrzanym do czerwoności węglem lub brykietem, mięsa i kiełbasy grillują się nad grzałką. Trzeba tylko dolewać co jakiś czas wodę, która znajduje się we wanience pod grzałką. Wiadomo, że grillowanie na świeżym powietrzu ma zupełnie inny klimat i bardzo charakterystyczny zapach, jednak jedzenie z elektrycznego grilla też jest bardzo smaczne. Jeżeli wszystko dobrze zrobimy, to nawet nie będzie specjalnie dymu w domu. Wiadomo, że najlepiej postawić takiego grilla w pobliżu okna, żeby w razie czego móc szybko wywietrzyć pomieszczenie. My będziemy grillować oczywiście w kuchni. Urządzimy więc domówkę, skoro nie możemy imprezować na dworze. Mój kolega ma duży dom, w którym będziemy czuli się swobodnie. Kupiliśmy elektryczny grill w większym rozmiarze, tak, żeby na spokojnie mogło się najeść przez cały wieczór dziesięć osób. Taki elektryczny grill warto zawsze mieć w szafie. Doskonale sprawdza się jako wygodny sposób na przyrządzenie smacznego i szybkiego obiadu, bez konieczności wychodzenia z domu. Grillować można nawet zimą czy jesienią, co pozwoli nam chociaż na trochę zakosztować smaków lata i uciec od szarości i zimna za oknami.

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna i lubi pokrzyżować plany na przykład wtedy, kiedy mamy majowy weekend. W tym roku jest zimno i deszczowo, ale na szczęście nie trzeba rezygnować z grillowania. Idealnym zastępstwem jest bowiem grill elektryczny, który sprawdza się nie tylko w zimne letnie dni. Takiego grilla można śmiało używać na przykład zimą.