You are currently viewing Pościel polskiej produkcji

Pościel polskiej produkcji

W łóżeczku małego dziecka nie może zabraknąć miłej w dotyku pościeli. Noworodki powinny spać na płaskiej poduszce, gdyż ich delikatny kręgosłup nie jest jeszcze ukształtowany i potrzebuje mieć odpowiednie wsparcie w linii prostej. Starsze dzieci mogą już spać na wyższych poduszkach z piankowym wypełnieniem. Małe dzieci mają delikatną skórę i łatwo reagują alergicznie. Pościel dla maluchów musi być hipoalergiczna.

Jakość dobrej pościeli dla dziecka

dobra polska pościel dla dzieciPolscy producenci co rok wprowadzają na rynek nowe modele pościeli, które swoją jakością dorównują konkurencji. Wysokiej jakości materiały i szczególna dbałość o detale sprawia, że klienci mając wybór pomiędzy zagraniczną a polską pościelą wybierają tą naszej produkcji. Dobra polska pościel dla dzieci jest najczęściej uszyta z organicznej bawełny, lub miękkiego polaru. Na wiosnę i lato, najlepiej się sprawdzają materiały lekkie i przewiewne, które dobrze chłoną wodę. W zimie i na jesień najlepsze będą grubsze tkaniny, które zabezpieczają malucha przed wychłodzeniem i utrzymują stałą temperaturę ciała. Polska pościel jest dostępna w wersji jednokolorowej, albo z nadrukiem, który jest nanoszony cyfrowo i nie używa się do tego szkodliwych farb. Bawełnianą pościel możemy prać w pralce w wysokich temperaturach, gdyż to zapewni jej odpowiednią sterylizację. Przed pierwszym użyciem pościel należy wyprać i wyprasować żelazkiem, aby dokładnie ją wysterylizować i pozbyć się ewentualnych bakterii. Pościel z polaru, flaneli i minky, może być prana w nieco niższej temperaturze, ponieważ może się skurczyć, lub stać szorstka w dotyku. Mając małe dziecko dobrze jest mieć w zapasie kilka kompletów pościeli, ponieważ maluchy czasem się moczą w nocy i ulewają pokarm po jedzeniu kiedy leżą na plecach. Polska pościel jest w całości szyta w kraju i często jest o parę procent tańsza niż jej zagraniczne odpowiedniki, przez co cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Polski producent w swojej ofercie posiada dwa rozmiary pościeli dla dzieci dopasowane do rozmiaru łóżeczka i wózka.

Przy małym dziecku, najważniejsze jest bezpieczeństwo i jakość wykonania. Wszystkie produkty dopuszczone do sprzedaży przechodzą skrupulatne testy i kontrole, które są podstawą do otrzymania certyfikatu jakości, którym często kierują się rodzice. Ceny pościeli zależą od producenta, materiałów użytych do produkcji i od kolekcji. Komplety z poprzedniego sezonu zawsze są nieco tańsze, a kupując je w sieci w e-sklepach, możemy liczyć na jeszcze lepsze warunki cenowe.