You are currently viewing Poszukiwania miękkiej włóczki z merynosa

Poszukiwania miękkiej włóczki z merynosa

Moja córka była w ciąży. Postanowiłam pomóc jej trochę z wyprawką dla dziecka. Umiem szyć na drutach i szydełku, dlatego postanowiłam uszyć  dla niej trochę kocyków dla dziecka, a także pokrowce do wózka czy miękki otulacz na łóżeczko. Musiałam tylko zakupić odpowiednią włóczkę do szycia. Wiedziałam, że wełniane włóczki są zbyt chropowate i ostre. Mogą ranić albo uczulać delikatną skórę dziecka. Szybko udało mi się jednak dowiedzieć, że włóczki z merynosa są bardzo dobrą alternatywą przy szydełkowaniu wyrobów dla dzieci.

Zalety włóczek z merynosa

miękkie włóczki z merynosaDowiedziałam się, ze włóczki z merynosa świetnie nadają się dla dzieci, ponieważ są bardzo miękkie i delikatne. Są w stu procentach naturalnym, odzwierzęcym materiałem. W dodatku są one bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowląt i małych dzieci, ponieważ są hipoalergiczne. W odróżnieniu od innych rodzajów naturalnych włóczek można je prać i suszyć mechanicznie w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Miękkie włóczki z merynosa są z tego powodu często dostępne w sklepach dziecięcych, jednakże można je dostać też w typowych pasmanteriach. Dla pewności od razu udałam się do specjalistycznego sklepu dziecięcego. Na miejscu dostałam duży wybór włóczek z merynosa. Rzeczywiście różnicę było czuć już w dotyku. Włóczka z merynosa jest to bardzo delikatny, wręcz puchaty materiał. Do tego jest bardzo elastyczny i trwały. W tym sklepie dostępny był w wielu wariantach kolorystycznych. Wybrałam kilka delikatnych, pastelowych kolorów idealnych dla dziecięcych ubranek i akcesoriów. Włóczka pakowana była w motkach po 40 metrów. Wybrałam od razu kilka, ponieważ nie chciałam żeby zabrakło mi kilka metrów. Wiedziałam, że potem mogłoby być ciężko dokupić włóczkę w idealnie takim samym odcieniu. Dużą zaletą takiej włóczki z merynosa jest również jej niska cena. Udało mi się kupić tą włóczkę a bardzo niskiej, przystępnej cenie. Jest ona o wiele tańsza niż włóczki z wełny, akrylu czy poliestru. Od razu po powrocie do domu zaczęłam szydełkować, żeby wypróbować włóczkę z której jeszcze nigdy nie korzystałam.

Okazało się, że wybór włóczki z merynosa to był bardzo dobry wybór. Włóczka ta była elastyczna i delikatna. Świetnie nadawała się zarówno do szydełkowania, jak i do robótek na drutach. Była bardzo elastyczna i rozciągliwa, co znacznie ułatwiało mi pracę. Włóczka z merynosa bardzo dobrze nadaje się również do drutów i szydełka o standardowych oczkach, to znaczy od 2.5 do 3 milimetrów grubości. Byłam bardzo zadowolona z zakupów w tym sklepie.