You are currently viewing Potrzebowałam zamgławiaczy do szklarni

Potrzebowałam zamgławiaczy do szklarni

Od wielu lat prowadzę własne szklarnie. Uprawiam w nich wiele warzyw i owoców. Szklarnie mają już swoje lata i ostatnio pomyślałam o tym, żeby je trochę zmodernizować, a tym samym ułatwić moją pracę i wspomóc rośliny w odpowiednim wzrastaniu. W końcu od tego zależały moje dochody. Warto było więc trochę zainwestować. Jedną z rzeczy, które postawiłam zmienić w pierwszej kolejności były dysze zamgławiające rośliny i nawadniające podłoże na którym wzrastały. W tym celu udałam się do sklepu ogrodniczego w mojej okolicy.

Kupiłam wysokojakościowy zamgławiacz do szklarni

zamgławiacze do szklarniNa miejscu powiedziałam sprzedawczyni, że interesują mnie wysokojakościowe, profesjonalne i praktyczne w użyciu do różnych roślin zamgławiacze do szklarni. Pokazała mi ona kilka dostępnych modeli i po kolei przedstawiła ich zalety. Ostatecznie zdecydowałam się na zamgławiacze do szklarni posiadające odpowiednią regulację w stosunku do zamgławianej powierzchni i wysokości dyszy zamgławiającej. Wybrany przeze mnie zamgławiacz posiadał dysze zamgławiające powierzchnię do półtora metra. Dysze były tak rozstawione, żeby nie zamgławiały tej samej powierzchni, jednakże można je było również regulować ręcznie. Ręcznie można było również regulować moc oraz ilość natrysku podczas nawadniania. Zamgławiacz można było podłączyć do dozownika z wodą lub wodą i nawozami mineralnymi rozpuszczanymi w wodzie. W ten sposób można było zagwarantować rośliną idealne warunki do wzrostu oraz odpowiednią wilgotność powietrza. Zastosowania zamgławiacza do szklarni ma również dużą zaletę w tym, że nawadnia rośliny niejako z dwóch stron. Z jednej strony nawadnia powierzchnię na której rosną, dzięki czemu rośliny pobierają nawodnienie poprzez system korzeniowy. Z drugiej strony zamgławia on również liście i owoce roślin, dzięki czemu rośliny posiadają odpowiednie nawilżenie dolistne. Byłam bardzo zadowolona z zakupionego zamgławiacza do szklarni. Przede wszystkim był on bardzo tani, dostępny w przystępnej, niskiej cenie.

Kolejną jego zaletą było to, że był bardzo prosty, intuicyjny w obsłudze. Bardzo ułatwił mi on pracę w szklarniach. Odpowiednio wyregulowany zamgławiacz do szklarni zdejmuje z obowiązków gospodarza sporo zajęć. Nowoczesny zamgławiacz do szklarni, taki jaki zakupiłam można ustawić tak, aby włączał i wyłączał się o odpowiednich porach. W ten sposób rośliny zawsze są odpowiednio nawilżone, a ja muszę pamiętać tylko o tym, żeby w dozowniku zawsze była wystarczająca ilość wody. W dodatku taki zamgławiacz jest urządzeniem bardzo trwałym i wydajnym.