You are currently viewing Potrzebowałem wycenić stację paliw

Potrzebowałem wycenić stację paliw

Od kilkudziesięciu laty pracowałem w jednym miejscu. Wiele lat temu podjąłem decyzję o tym, że będę prowadził własną stację paliw. Jeszcze kilka lat temu był to bardzo intratny biznes. Ludzie zawsze podróżowali, a gdzieś przecież musieli tankować swoje samochody. Niestety, w ciągu ostatnich kilku lat w moim mieście powstała bardzo duża konkurencja. Nie opłacało się już prowadzić własnej stacji paliw, ponieważ sieciówki proponowały dużo lepsze ceny, a przy tym dodatkowe promocje dla swoich klientów. Zdecydowałem się sprzedać moją stację.

Kto dokona wyceny stacji paliw?

dokładna wycena stacji paliwI tak zamierzałem już niedługo przejść na emeryturę, dlatego nie opłacało mi się ciągnąć tej pracy w nieskończoność. Postanowiłem sprzedać całą stację paliw wraz z wyposażeniem jakiejś sieciowej stacji benzynowej. Miałem jednak taki problem, że zupełnie nie wiedziałem ile to wszystko jest teraz warte. Wiedziałem, że sprzęt nie jest nowy, a do tego dosyć mocno eksploatowany, dlatego nie chciałem żądać zbyt wygórowanej kwoty, ale z drugiej strony zależało mi na tym, aby na tej sprzedaży zarobić dosyć przyzwoitą sumkę pieniędzy. Postanowiłem znaleźć kogoś kto się na tym zna. Udałem się do polecanego rzeczoznawcy i powiedziałem, że interesuje mnie dokładna wycena stacji paliw. Od razu dostarczyłem mu wszelkie dokumenty potrzebne do wyceny oraz umówiłem się z nim na spotkanie w budynku mojej stacji. Przyszedł już na drugi dzień, sprawdził jakim konkretnie sprzętem dysponuje I w jakim stanie on jest. Dostałem od niego także raport na temat tego, ile są warte nieruchomości w tej dzielnicy miasta. Teraz pozostało mi tylko czekać na rzetelną i dokładną wycenę mojej stacji. Nie musiałem długo czekać, ponieważ rzeczoznawca od razu wziął się do roboty. Już kilka dni później dostałem dokładną wycenę. Muszę przyznać, że byłem z niej bardzo zadowolony. Okazało się, że za sprzedaż mojej stacji paliw mogę oczekiwać więcej niż się spodziewałem. Z czystym sumieniem mogłem teraz wystawić ofertę sprzedażową.

Zresztą z samej wyceny stacji paliw również byłem bardzo zadowolony. Przede wszystkim wybrany przeze mnie rzeczoznawca był profesjonalistą i fachowcem w każdym calu. Dokładnie i skrupulatnie podchodził do wykonywanych przez siebie obowiązków. Dzięki temu miałem pewność, że przygotowana przez niego wycena jest rzetelna i nie narobię sobie wstydu ani kłopotów wystawiając swoją stację na sprzedaż za taką ceną jaką mi zaproponował. Już kilka tygodni później zamknąłem transakcję z czego byłem bardzo zadowolony. Teraz mogę iść na emeryturę.