Prawnik udzielający porad w internecie

Pracowałem dla jednej z najlepszych kancelarii w mieście. Byłem zdolnym studentem prawa i od samego początku kancelaria ta zabiegała o moją osobę. Miałem najlepsze wyniki i od razu po zakończeniu nauki zaoferowano mi zatrudnienie. Znałem się na przepisach prawa cywilnego i oferowałem pomoc na  wysokim poziomie a to było cenione przez mojego pracodawcę.

Oferowanie porad prawnych za pomocą internetu

fachowe porady prawne onlineKancelaria bardzo się rozwinęła przez ostatni rok jak tam pracowałem. Udzielałem mnóstwo porad tak samo jak moi koledzy i dzięki temu kancelaria zarabiała ogromne pieniądze. Pewnego dnia w kancelarii było zebranie, w którym również brałem udział. Wspólnicy wpadli na pomysł, ażeby oferować fachowe porady prawne online i to ja miałem się tym zajmować. Pomysł od razu mi się spodobał, bo internet miał ogromną moc i wiele osób z niego korzystało. Miałem oferować porady z prawa cywilnego, gdyż jak wiadomo w tym się specjalizowałem. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to pomoc oferowana będzie również w zakresie innych usług. Nasza kancelaria zleciła zbudowanie strony internetowej z poradami. Bezpośrednio współpracowałem z programistą, któremu udzielałem informacji jak strona miała funkcjonować. Każdy klient, który chciał skorzystać z fachowej pomocy prawnej musiał najpierw się zalogować i dokonać płatności. Porady nie były darmowe, bo kancelaria nic by na tym nie zarobiła. Korzystałem z czata, na którym rozmawiałem z różnymi klientami. Była to najlepsza forma udzielania pomocy, ponieważ na zapytania klientów mogłem odpowiadać na bieżąco. Pomagałem wszystkim klientom zdalnie i nie raz pomogłem wielu osobom, które były mi wdzięczne za taką pomoc. Pomysł z udzielaniem porad prawnych online zdecydowanie się sprawdził, ponieważ z pomocy prawnej korzystało coraz więcej osób i były to również osoby spoza miasta. Z czasem również firmy korzystały z moich porad, które udzielane były dla nich w bardzo wygodnej formie. Kancelaria postanowiła rozbudować stronę internetową i dzięki temu większość spraw rozwiązywana była właśnie za pomocą internetu. To pomogło zaoszczędzić sporo cennego czasu. Oferowana była pomoc z zakresu prawa karnego i spadkowego, co cieszyło się także sporym zainteresowaniem.

Ostatecznie pracowałem tylko przy poradach online, ponieważ było tak dużo zleceń, że nie miałem czasu jeździć na spotkania z klientami. Otworzyłem więc swoją kancelarię i oferowałem usługi w godzinach popołudniowych. Dzięki temu zarabiałam jeszcze więcej, bo własna kancelaria była bardzo dochodowa.