You are currently viewing Preparaty do czyszczenia lamp samochodowych

Preparaty do czyszczenia lamp samochodowych

Odnowa zabytkowych samochodów nie polegała tylko na odrestaurowaniu i odmalowaniu karoserii i tapicerki, ale również i wszystkich elementów wewnętrznych, świateł i części elektrycznych. Reflektory zabytkowych samochodów były szczególnie podatne na uszkodzenia, gdyż ich osłony wykonane były ze szkła, delikatnego i łatwego do zabrudzenia, oraz z metali o podobnie niskiej wytrzymałości. Utrzymanie takich elementów w idealnym stanie wymagało więc zastosowania kilku różnych preparatów o odmiennym działaniu.

Preparaty do czyszczenia reflektorów samochodowych

profesjonalny zestaw do renowacji reflektorówPodczas gdy współczesne lampy samochodowe oraz ich obudowy tworzone są z materiałów które są bardzo łatwe do czyszczenia, zabytkowe samochody mają często aluminiowe lampy, łatwo ulegające przebarwieniom, uszkodzeniu czy zabrudzeniu. Szyby, natomiast, z czasem czernieją jeśli nie są doglądane i czyszczone odpowiednimi preparatami. Wielu kierowców stosuje najróżniejsze preparaty do odnawiania reflektorów, zarówno pojedynczo jak i w połączeniu z innymi substancjami czyszczącymi, choć pasjonaci samochodów zabytkowych preferują profesjonalny zestaw do renowacji reflektorów, gdyż zawiera on w sobie wszystkie chemikalia, jakie są niezbędne do przywrócenia świateł samochodowych do niemal idealnego stanu. W pierwszej kolejności stosowane są odrdzewiacze i specyfiki do usuwania zabrudzeń i nalotów, jakie mogą gromadzić się na samochodzie przez bardzo długi czas, a tym samym uniemożliwiać skuteczne odnowienie reflektora. W tym wypadku, są to preparaty o działaniu dość silnym, aczkolwiek nie na tyle by wpływać w jakikolwiek sposób na stan delikatnych elementów świateł, głównie wykonanych z gumy czy tworzyw sztucznych. Preparaty do czyszczenia i polerowania metali są stosowane natychmiast po wyczyszczeniu powierzchni do których są przeznaczone, głównie do wnętrza reflektora, i używane do jak najdokładniejszego odrestaurowania powierzchni metalowej do idealnego stanu, w którym doskonale odbija światło generowane przez lampę reflektora. Preparaty do szkła, natomiast, są stosowane osobno, i aplikowane na osłony i klosze świateł.

Mają one na celu nie tylko oczyścić powierzchnię i przywrócić przezroczystość, która mogła być zmniejszona przez matowienie szkła, ale również podniesienie trwałości szkła, zapobiegając czernieniu czy ponownemu matowieniu. Takie profesjonalne preparaty umożliwiają niemal całkowite odrestaurowanie dowolnego reflektora samochodowego w bardzo krótkim czasie i zabezpieczenie go przed ponownym zużyciem i uszkodzeniami.