You are currently viewing Profesjonalne usługi dezynsekcyjne

Profesjonalne usługi dezynsekcyjne

Biurowiec, jaki miał stać się terenem rozgrywek asg był w świetnym stanie. Kupiliśmy go niemal za bezcen i spodziewaliśmy się w nim zastać ruinę nadającą się tylko do rozbiórki. Okazało się jednak, że cały budynek trzymał się nieźle, choć stał nieużywany od ponad dwudziestu lat, i wymagał tylko odnowienia i wysprzątania, by można było go przeznaczyć do użytku. Przynajmniej tak nam się wydawało po pierwszych dokładniejszych oględzinach wnętrza.

Skuteczna firma dezynsekcyjna

dezynsekcjaOkazało się jednak, że wcale nie złapaliśmy tak świetnej okazji, jak początkowo się mogło wydawać. Budynek stał całymi latami i zdążyło się w nim zalęgnąć mnóstwo robactwa, o wiele więcej niż mogliśmy samemu wytruć, szczególnie że teren biurowca był bardzo duży, i odrobaczanie wymagałoby nakładu pracy stanowczo przekraczała nasze możliwości. Dlatego też, zamiast samemu próbować cokolwiek zdziałać, zdecydowaliśmy się wynająć usługi lokalnej firmy, której specjalnością była dezynsekcja. Sami pracownicy przyznali, iż do pełnego odrobaczenia budynku potrzeba będzie dużo pracy, aczkolwiek podjęli się zadania bez oporów, gdyż mieli już doświadczenie w czyszczeniu tego rodzaju budynków. Było to zadanie o tyle łatwiejsze, iż budynek nie był ani zamieszkały, ani zagospodarowany, więc firma mogła bez trudu zastosować najmocniejsze środku chemiczne, jakie miała na składzie. Pierwszym działaniem było szczelne zabezpieczenie wszystkich pomieszczeń i użycie silnego środka ogólnotrującego na owady. Miał on być wpuszczony do pomieszczeń w dużych ilościach, i wywietrzony po dwóch dniach działania. Dopiero wtedy pracownicy mogli ocenić, co jeszcze należy zrobić by całkowicie wyczyścić budynek. Nie obyło się bez dodatkowych prac, szczególnie w starych odpływach, wentylacji czy niedziałającej kanalizacji, która była istną wylęgarnią owadów, i potrzeba było dodatkowych środków na całkowite pozbycie się owadów z wnętrz. W kilku miejscach potrzebne było zerwanie ścian do gołej cegły, by można było zastosować jakiekolwiek środki skutecznie.

Tak rozległe prace nie mogły być wykonane w tydzień, więc nim całkowicie pozbyliśmy się problemu minął ponad miesiąc, aczkolwiek firmie udało się wyczyścić całkowicie budynek, nawet mimo wielu utrudnień jakie stwarzała praca na miejscu przeznaczonym do remontu. Bardzo dobrym gestem na zakończenie prac był kosztorys, przedstawiony przez pracowników, który mimo konieczności zastosowania wielu dodatkowych środków i większego nakładu pracy, nie różnił się za bardzo od tego, który planowaliśmy początkowo.