You are currently viewing Profesjonalny plecak na drona

Profesjonalny plecak na drona

Dronami interesuję się od długiego czasu, choć dopiero od niedawna zacząłem użytkować własnego. Zabawa takim dronem bardzo przypadła mi do gustu, szczególnie możliwość filmowania różnych eventów i pokazów z góry, więc w końcu zrobiłem kurs profesjonalnego operatora drona, zakładając jednocześnie własną działalność. Filmowanie dronem było rzeczą dość nową i niespotykaną, aczkolwiek wielu klientów na równie wielu imprezach było zainteresowanych taką formą uwiecznienia ich wydarzenia, więc na brak klientów nie mogłem narzekać.

Odporny plecak na drona

plecak phantom 4Niestety, początkowo przeceniłem nieco odporność drona, wożąc go zwyczajnie w samochodowym bagażniku bez żadnego większego zabezpieczenia, i w końcu doszło do awarii, przez którą nie mogłem wykonać zlecenia, z racji uszkodzenia sprzętu. Dron nie doznał jakichś bardzo dużych uszkodzeń, a naprawa nie była kosztowna, choć była to dobra nauczka, i od tego czasu postanowiłem lepiej dbać o sprzęt, który jakby nie było, był moim narzędziem pracy. Do mojego drona było wiele różnych rodzajów walizek, plecaków i skrzyń transportowych, aczkolwiek preferowałem coś, co będzie zarówno wygodne w noszeniu, jak i zapewniające dobrą ochronę dronowi. Wybrałem więc plecak phantom 4, dedykowany właśnie do mojego typu drona. Był to plecak typu hardshell, z twardą zewnętrzną skorupą z odpornego tworzywa sztucznego. Skorupa była odporna na uderzenia i wytrzymała, z dwuletnią gwarancją na wypadek pęknięcia. Jednocześnie była bardzo lekka, nie obciążając dodatkowo noszącego. Plecak wyglądał nieco jak walizka podróżna z szelkami do noszenia na plecach, i mógł być dokładnie tak używany, mając wysuwany uchwyt i możliwość zamontowania kółek. Był również bardzo pojemny. Dron mieścił się w nim spokojnie bez konieczności większego składania, a dzięki miękkiej wyściółce nie było obawy o uszkodzenia wrażliwych elementów podczas noszenia go w plecaku. Warstwa materiału przylegająca do pleców była miękka i wygodna, dobrze przepuszczała powietrze i w żaden sposób nie gniotła samych pleców.

Sam plecak miał również wiele przegródek z dużą ilością miejsca, mogących spokojnie pomieścić wszystkie akcesoria do drona, narzędzia do ewentualnej szybkiej naprawy i części zamienne, szczególnie łopaty wirnika, które miały tendencję do zużywania się dość szybko. Z takim plecakiem, mogłem śmiało jeździć na nawet dalekie trasy bez obawy o nieprzewidziany wypadek po drodze i uszkodzenie drona. Od czasu gdy owy plecak kupiłem, nie wyjmuję z niego drona aż do czasu eventu, chyba że w celu konserwacji.