You are currently viewing Profesjonalny wosk do karoserii

Profesjonalny wosk do karoserii

Każdy właściciel samochodu dba o swój samochód. Chce, aby jego auto wyglądało jak nowe. Zresztą zadbane samochody dłużej są sprawne i możemy się cieszyć z korzyści jakie mamy z posiadania auta. Oczywiście stan techniczny jest bardzo ważny, dlatego przeglądy, wymiana części zużytych jest bardzo ważna. Jednak również jest bardzo ważna karoseria naszego samochodu, o którą również należy dbać. Oczywiście nie tylko chodzi o mycie samochodu, ale również w odpowiedni sposób powinno zabezpieczać się lakier naszego samochodu.

Zabezpieczenie lakieru odpowiednim woskiem

zabezpieczający wosk fusso 99Lakier o który nie dbamy w samochodzie bardzo szybko może ulec zniszczeniu, korozji. Chociażby kwaśny deszcz bardzo negatywnie wpływa na lakier naszego samochodu. Lakier należy odpowiednio zabezpieczać. Niektórzy stosują pasty polerskie, które w pewnym sensie również są w stanie zabezpieczyć lakier. Jednak najlepiej do zabezpieczenia przed korozją lakieru w naszym samochodzie nadaje się specjalny wosk. Zabezpieczający wosk fusso 99 zapewnia długotrwały efekt. Wystarczy go raz na rok używać, ponieważ utrzymuje się on nawet do dwunastu miesięcy tworząc specjalną powłokę ochronną. Zabezpiecza on powłokę przed działaniem kwaśnych deszczy. Wosk nadaje również lakierowi idealny połysk, że lakier wygląda jak nowy. Również wosk zabezpiecza przed brudem, kurzem, który nie utrzymuje się na samochodzie, ponieważ powłoka jest zbyt śliska. Dodatkowo czas mycia samochodu się skraca. Wosk sprzedawany jest w małych puszkach. Do wosku jest dołączona mała, miękka gąbka. Wosk należy dokładnie rozprowadzać. Ważne jest, aby nie rozprowadzać go kolistymi ruchami. Należy rozprowadzić go od góry do dół, bądź od strony prawej do lewej. Wosku nie nakłada się dużo na gąbkę i na lakier. Dlatego wystarcza on na kilka razy. Wosk fusso 99 jest stosowany do ciemnych samochodów. Tworzy on efekt lustra na lakierze samochodu. Lakier jest błyszczący, a przede wszystkim odpowiednio zabezpieczony.

Ogólnie wosk jest stosowany przez coraz więcej właścicieli samochodów, każdy chce posiadać ładny, zadbany samochód. Jednak jeśli chodzi o nakładanie wosku zabezpieczającego na lakier należy zrobić to umiejętnie, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Dlatego jeśli nigdy tego nie robiliśmy powinniśmy poprosić o pomoc osobę, która się na tym zna. Wosk jest bardzo drogi, ponieważ mała puszeczka kosztuje około dwustu złoty. Jednak warto zainwestować, ponieważ jedna puszka wystarcza na kilka razy, a jednorazowe woskowanie z kolei utrzymuje się nawet do roku czasu.