You are currently viewing Programy na specjalne zamówienie

Programy na specjalne zamówienie

Współczesne komputery oraz telefony komórkowe bardzo ułatwiają nam codzienne życie. Oprogramowanie, które jest na nich zainstalowane można wykorzystać w najróżniejszych dziedzinach poczynając od pracy, a kończąc na rozrywce. Niemal w każdej firmie istnieją stanowiska komputerowy, na których gromadzi się i przetwarza dane. Zazwyczaj robi się to na standardowych, ogólnodostępnych aplikacjach, jednak nie zawsze są one wystarczające.

Kto może stworzyć dedykowane oprogramowanie?

tworzenie dedykowanych oprogramowańNiekiedy potrzebujemy w naszym programie jakiejś dodatkowej funkcji, albo w ogóle zależy nam na tym, aby cały system zawierał tylko funkcje przydatne dla nas. Programy, które są dostępne na rynku są przygotowane w ten sposób, że posiadają mnogość funkcji, które każdy może, ale nie musi wykorzystać. Część z nich jest nam potrzebna, a części nigdy w życiu nie użyjemy, jednak być może inna osoba zrobi na odwrót. Jeśli chcemy posiadać program, który spełniałby tylko i wyłącznie ściśle określone założenia, to musimy zamówić dedykowaną wersję takiego programu,k przygotowaną specjalnie dla nas. Takie tworzenie dedykowanych oprogramowań to nie jest łatwe zadanie, ale niektóre firmy specjalizują się w wykonywaniu tego typu oprogramowania. Trzeba na samym początku podkreślić, że jeśli zależy nam na oprogramowaniu dedykowanym, to wybulimy na to nie mało pieniędzy. Czas jaki poświęcą programiści na stworzenie specjalnej wersji programu, który będziemy używali tylko my kosztuje, a nie da się rozprowadzić go w inne miejsca. Z tego własnie powodu najczęściej tego typu programy zamawiają duże firmy, którym zależy na tym, aby system był dostosowany do ich potrzeb. Może to być na przykład program magazynowo-rozliczeniowy lub systemy pomiarowe, albo takie które służą do obsługi maszyn na produkcji. Potrzeb jest wiele, nie każdy jednak decyduje się na wydanie na nie dużej ilości pieniędzy. Co do kwoty jaką należy uiścić za oprogramowanie dedykowane to zależy ona od stopnia jego skomplikowania. Im będzie bardziej rozbudowane, tym będzie także droższe.

Cena w wielu przypadkach jednak nie gra roli, zwłaszcza jeśli można ją potraktować jako inwestycję. Zauważmy, że dzięki zastosowaniu dedykowanego oprogramowania, w wielu przypadkach można zwiększyć dzięki temu wydajność pracy, przerzucając niektóre czynności na komputer. W innych przypadkach dzięki takiemu systemowi można zatrudniać do tego samego zadania mniejszą liczbę ludzi. To wszystko przekłada się na realne oszczędności, dzięki którym nasza inwestycja szybko się zwróci.