You are currently viewing Przydatne transportery taśmowe

Przydatne transportery taśmowe

Transport wewnętrzny w przedsiębiorstwach odgrywa bardzo ważną, jeśli nie jedną z najważniejszych ról. Tylko dzięki sprawnemu dostarczaniu różnorodnych ładunków na stanowiska pracy możliwe jest utrzymanie jest utrzymanie właściwego rytmu działalności przedsiębiorstwa. Jednym z najpopularniejszych i najszerzej wykorzystywanym przenośnikiem jest transporter taśmowy produkowany dla wielu zastosowań o czym świadczą różnice w budowie taśm nośnych.

Uniwersalne transportery taśmowe 

taśmy transportujące łukoweBudując linie transportu wewnętrznego należy jak najlepiej skonfigurować urządzenia podajnikowe by stworzyć skuteczną i optymalną linię transportową. Należy też zadbać o odpowiednie zagospodarowanie powierzchni hali. Znamienną rolę w budowaniu skutecznej i dobrze zaprojektowanej linii transportowej odgrywają transportery łukowe pozwalające na zmianę kierunku transportowanego ładunku. Zwykle transportery łukowe zmieniają kierunek transportu pod katem w zakresie od 30 do 180 stopni. Są to transportery wykorzystywane we wszystkich branżach przemysłu. Dla ich sprawnego działania wymagane są specjalne taśmy transportujące łukowe wykonywane z różnych materiałów w zależności od przenoszonych taśmociągiem ładunków. W zasadzie przenośniki łukowe wytwarza się w oparci o trzy rodzaje taśm wykonywanych polichlorku winylu (PCV), poliuretanu (PU) oraz taśmy modułowe z tworzyw sztucznych (PP i POM) i siatkowe ze stali węglowej lub nierdzewnej. Taśmy łukowe wykonywane z PCV i PP to najtańszy i bardzo wszechstronnie wykorzystywany rodzaj gdyż nadaje się do przenoszenia materiałów sypkich oraz produktów jednostkowych. Modułowe taśmy łukowe z tworzyw sztucznych wykonywane metodą wtryskową cechują się znakomitą żywotnością, brakiem przestojów podczas awarii i łatwością serwisu dzięki możliwości szybkiego montażu i demontażu. Są one stosowane głównie do przenoszenia produktów jednostkowych, są też bardzo chętnie wykorzystywane w branży przetwórstwa owoców i warzyw. Ostatnia grupa taśm łukowych taśmy siatkowe bardzo odporne na niskie i wysokie temperatury. Ich zaletą jest długa żywotność oraz mały promień skrętu.

Przenośniki taśmowe łukowe spełniają są niezbędne przy budowie sprawnie działających linii transportowych. Dzięki różnorodności materiałów zastosowanych do budowy taśm uzyskuje się właściwości przydatne do przenoszenia różnorodnych ładunków i do pracy w każdych warunkach środowiskowych. Więcej przydatnych informacji znajdziemy na stronach internetowych producentów podajników taśmowych oraz licznych sprzedawców.