You are currently viewing Przygotowujemy glebę pod truskawki

Przygotowujemy glebę pod truskawki

Każda roślina ma nieco inne wymagania do tego, żeby rosnąć i wydawać plony. Wiedzą o tym osoby pasjonujące się ogrodnictwem, rolnicy, a także plantatorzy, prowadzący na hodowli roślin ogromne biznesy. Dlatego nawet wtedy, kiedy chcemy uprawiać jakieś rośliny tylko i wyłącznie dla własnej korzyści, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jak taką roślinę pielęgnować i jak przygotować glebę, zanim cokolwiek posadzimy lub zasiejemy. Jednym z owoców, który ma w swoich ogrodach coraz więcej osób, jest truskawka.

Profesjonalna pielęgnacja truskawek w ogrodzie

wapnowanie truskawek na jesieńZe względu na to, że dzisiejszy świat jest bardzo mocno nastawiony na tematykę związaną ze zdrowym stylem życia, bardzo szybko podłapujemy pomysły, które pomagają nam żyć w zgodzie z naturą. Jednym z takich pomysłu jest posiadanie jak największej ilości roślin w postaci owoców, warzyw czy ziół, które wyhodujemy we własnym ogródku. Oczywiście zanim zaczniemy cokolwiek uprawiać, powinniśmy w pierwszej kolejności zorientować się, jak to robić poprawnie. Każda roślina ma bowiem inne wymagania, nie tylko jak chodzi o regularność podlewania czy nasłonecznienie, ale też jak chodzi o samo przygotowanie gleby. Przykładowo, coraz częściej sadzimy w naszych ogródkach truskawki. Gleba, na której rosną, powinna mieć ściśle określone pH. Jeżeli odczyn jest za niski, to niezbędne może okazać się wapnowanie truskawek na jesień lub na wiosnę. Wapnowanie podnosi odczyn gleby, przez co truskawki lepiej rosną i wydają większy plon. Wapnowanie w prywatnych hodowlach nie jest tak popularną praktyką, jak w przypadku dużych plantacji. Tam wapnowanie jest stałą praktyką, przygotowującą podłoże dla truskawek na kolejny sezon. Optymalne pH dla truskawek waha się w okolicach sześciu. Profesjonalni hodowcy truskawek posiadają specjalny sprzęt, który mierzy kwasowość gleby. Przy pomocy nowoczesnych sprzętów są oni w stanie precyzyjnie wyliczyć, ile wapna potrzebnego jest w przypadku danej gleby na konkretnym obszarze. Gleba na dużych plantacjach musi być przygotowania najlepiej, jak się da, w końcu to od tego zależą plony.

Coraz więcej osób hoduje w swoich ogródkach krzaki truskawek. Truskawki jaka każda roślina mają ściśle określone wymagania do tego, żeby odpowiednio rosnąć i wydawać plony. Jednym z warunków jest odpowiednie przygotowanie gleby, z czego bardzo dobrze zdają sobie sprawę właściciele plantacji truskawkowych. Aby uzyskać odpowiedni odczyn, często na jesień lub wiosną wapniuje się glebę. Dzięki temu truskawki wydają o wiele większy plon.