You are currently viewing Psia obroża w całości wykonana ze skóry

Psia obroża w całości wykonana ze skóry

O swojego psa troszczymy się na różne sposoby. Dbamy, żeby miał wygodny, ciepły kąt do spania. Pilnujemy jego diety, wybierając dobrej jakości karmę i zdrowe przysmaki, zamiast kupować najtańsze psie chrupki. Zabieramy go do psiego fryzjera oraz do weterynarza, kiedy tylko jest taka potrzeba. Zapewniamy mu regularne, odpowiednio długie spacery i zajmujemy się nim w ciągu dnia, by nie czuł się samotny. Możemy też dbać o jego komfort i wygodę na spacerach – oraz o to, by zawsze wyglądał doskonale.

Ozdobne obroże ze skóry wykonane ręcznie

szerokie obroże dla psów ręcznie robioneKażdy pies powinien nosić obrożę, dzięki której od razu widać, że nie jest bezpański, a na spacerze do obroży właśnie doczepiamy smycz. Wybór obroży w sklepach zoologicznych jest całkiem spory, ale ich ceny niekoniecznie są współmierne do jakości wykonania. Jeśli zależy nam na zakupieniu dobrej jakości, solidnej obroży, która będzie nie tylko bardzo trwała, ale przy tym również ładna, to doskonałą opcją może okazać się zamówienie obroży ręcznie robionej. Wytwórcy takich obroży mają bardzo bogatą ofertę i w swojej pracy wykorzystują tylko dobrej jakości materiały, dlatego też nie trzeba się bać, że obroża szybko zacznie się strzępić i przecierać, jak to może się zdarzyć z tanimi obrożami ze sklepu. Dodatkową, niewątpliwą zaletą jest możliwość wybrania jakiejś dekoracji na obroży. Mogą to być kryształki lub ćwieki, tłoczenia, wycinanki i hafty. Dzięki temu każda obroża jest niepowtarzalna, unikalna, i idealnie pasuje do naszego psa oraz do naszego gustu. Możemy decydować się na wzory bardzo proste albo skomplikowane. Ręcznie robione obroże występują w wielu kolorach, do tego każda warstwa obroży może mieć inny kolor, co razem składa się na zupełnie unikatowy wyrób. Oczywiście możemy też dowolnie wybrać długość oraz szerokość obroży. Wytwórcy produkują i wąskie, i szerokie obroże dla psów ręcznie robione, przeważnie wykorzystując do tego skórę bydlęcą: grubą, licową oraz nappę. Różnią się one od siebie nie tylko grubością ale także sztywnością/miękkością i nadają się na inne warstwy obroży.

Wewnętrzna warstwa obroży może zostać wykonana z miękkiej nappy, a wierzchnia z nappy, skóry licowej lub po prostu grubej skóry. Czasem dodatkowo między te warstwy trafia też gąbka. Dzięki starannemu, ręcznemu wykonaniu, taka psia obroża jest bardzo trwała i będzie służyć przez lata. Przy jej czyszczeniu i konserwacji należy stosować się do wskazówek i zaleceń producenta, dzięki czemu obroża nie straci na uroku po długim i intensywnym użytkowaniu.