You are currently viewing Rekrutacja Białorusinów w Polsce

Rekrutacja Białorusinów w Polsce

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wzmożony okres pracy w naszej firmie sprawił, że jako szef musiałem przemyśleć kwestię rekrutacji nowych pracowników, którzy odpowiedzialni będą za wszystkie te czynności, które już są wykonywane przez obecnie zatrudnione osoby. O ile w sezonie raczej nie było nigdy problemów z zatrudnianiem osób do pracy, tak teraz rekrutacja pracowników stanowi o wiele większe wyzwanie dla nas z tego względu, że pracownicy są coraz bardziej wymagający.

Praca dla Białorusina

praca dla białorusinów w PolsceWiem też, że rekrutacja może być prowadzona wewnątrz i na zewnątrz, czyli faktycznie firma zleca takie działania na zewnątrz. W przypadku naszej firmy odkryliśmy, że trudno znaleźć nam pracowników na własną rękę, a wiadomo jest to zawsze bardzo duży czas, który trzeba poświęcić na zaproszenie na rozmowę i przepytanie wszystkich osób. Wielu pracowników, którzy zajmują się na co dzień swoimi obowiązkami, zwłaszcza ci posiadający odpowiednie kwalifikacje faktycznie wiedzą, gdzie będzie im najlepiej i nie szukają nowej pracy. U nas właśnie było tak, że praca była dość mocno wymagająca i faktycznie trzeba było pracownika z kwalifikacjami do tego, aby wszystko przebiegało w odpowiedni sposób. Oferowana praca dla białorusinów w Polsce musi być dla nich także dobra pod kątem warunków. Mój szef powiedział nawet, że kluczową kwestią będzie nie cena, jaką trzeba będzie za pracownika zapłacić, ale właśnie odpowiednie umiejętności. Z czasem doszliśmy do wniosku, a raczej podpowiedziała nam to firma zewnętrzna, że może warto będzie zrobić rekrutację pracowników z zagranicy, co na pewno wpłynie korzystnie na kwotę zatrudnienia. Są nawet specjalne dofinansowania dla firm, które decydują się na taką formę rekrutacji. Wiem napewno, że dobrze przeprowadzona rekrutacja pracowników sprawi, że bez problemu będziemy mogli zacząć pracę jak najszybciej. Jeśli chcecie zatrudnić kogoś z zagranicy, to nie ma z tym żadnego problemu. W naszym przypadku właśnie bardzo dobrym rozwiązaniem była współpraca z firmą zewnętrzną, która jest odpowiedzialna praktycznie za wszystkie formalności, więc nie musimy się o nic martwić. Jeśli chodzi o rekrutację, to ta jak dzwoniliśmy do firmy raz na jakiś czas zapytać, co się dzieje przebiegała bardzo sprawnie i prawdopodobnie za chwilę będziemy mieć już jednego, czy dwóch pracowników na tym stanowisku.

Czas najwyższy, gdyż faktycznie mieliśmy tyle pracy, że powoli osoby, które pracowały tutaj od lat się nie wyrabiały i trzeba było je z jednej strony odpowiednio przeszkolić, a z drugiej musieliśmy jeszcze zadbać o odpowiedni komfort. Firma bardzo szybko nam jednak znalazła odpowiednie osoby, które były gotowe podjąć zatrudnienie praktycznie od zaraz.