You are currently viewing Relacje właściciela z psem w szelkach

Relacje właściciela z psem w szelkach

  • Post author:
  • Post category:Psy

Najpierw dobrze byłoby zrezygnować z pozycji „właściciela” na rzecz opiekuna lub „przywódcy stada”. Taka zamiana pozwoli na lepsze poznanie wzajemnych przyzwyczajeń i upodobań. Nie znaczy to, że zostaną one uznane i  zaakceptowane przez obie strony. Oczywiście znacznie więcej zadań i odpowiedzialności spoczywa na opiekunie, którego obowiązkiem jest określenie i wprowadzenie wzajemnych relacji. Psy, podobnie jak ich opiekunowie, mają różne charaktery i temperamenty. Dla właściwego ustalenia wzajemnych relacji, należy je określić i uznać.

Czy psy lubią guardy?

szelki guardy dla psówNa podstawie nawet krótkiej i pobieżnej obserwacji, można stwierdzić, że pieski małe i duże, bardziej i mniej rasowe, młode i stare lubią zabawy, pieszczoty i spanie. Nie trudno zaspokoić psie potrzeby jeśli ma się dostęp do dobrze zaopatrzonego sklepu zoologicznego. Można się w nim zaopatrzyć we wszystko, co pomoże uczynić naszego psa szczęśliwym. Zacznijmy od ostatniej pozycji, czyli spania. W ZOO sklepie znajdziemy duży wybór legowisk, łóżek, budek itp. posłań, na których pies może się wylegiwać. Są zróżnicowane nie tylko cenowo, ale również rozmiarami, materiałem, z którego są wykonane, czy też formą i kształtem. Kolejną pozycją jest uprząż, czyli szelki guardy dla psów. Są one wykonane z różnych materiałów, przez co mogą zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusty. Są łatwe w zakładaniu i bezpieczne dla psów. Są wytrzymałe na szarpnięcia i ciągnięcia. Wygląda na to, że psów nie stresują i są przez nie akceptowane.Teoretycznie do psich pieszczot wystarczą tylko chęci i wolne ręce. Praktycznie, można ten czas wykorzystać do czesania i wyczesywania psiej sierści. Wówczas przyda się już odpowiedni sprzęt, jak szczotka, zgrzebło, czy inne „czyścidło”. Najłatwiej zaspokoić zabawowe potrzeby naszego podopiecznego. Jest tu ogromny wybór różnych zabawek niemych i piszczących. Piłki różnej wielkości, kolorowe z różnych materiałów. Gumowe i plastikowe zwierzątka, wydające charakterystyczne dzwięki. Linki do przeciągania, sztuczne kości i cały szereg innych „wynalazków”.

Oprócz tych wszystkich akcesoriów, w ZOO sklepie znajdziemy również duży wybór, różnych przysmaków, przegryzek oraz karmy. Najczęściej są to różne suszone i odpowiednio spreparowane fragmenty zwierzęcych odpadów, bądź też utwardzone, specjalne preparaty, których gryzienie jest równoznaczne z czyszczeniem psich zębów.Takie smaczki nadają się idealnie do przekupywania i nagradzania naszych pupili. Mając czworonożnego przyjaciela trzeba pamiętać, aby regularnie odwiedzać sklepy zoologiczne.