You are currently viewing Rodzaje stołów do gry w parkach

Rodzaje stołów do gry w parkach

Parki to coraz chętniej odwiedzane przestrzenie w miastach. Pozwalają na kontakt z naturą bez konieczności dalekich wyjazdów. Zarządy wielu miejscowości coraz większą uwagę przywiązują do ich atrakcyjnego zagospodarowania tak, aby odwiedzający należący do wszystkich grup wiekowych, znaleźć z nich mogli aktywności przystosowane do ich potrzeb. Coraz popularniejsze stają się więc siłownie na świeżym powietrzu i kreatywne place zabaw. Jednak niezmiennie od wielu lat, królują betonowe stoły, dzięki którym można rozegrać partię szachów, lub mecz w ping-ponga. 

Jakie stoły do gier zobaczyć można w parkach?

betonowy stół do gryJuż kilkanaście lat temu, niemal w każdym parku można było znaleźć miejsce wyznaczone na gry i zabawy. Wśród atrakcji niemal zawsze znajdował się betonowy stół do gry w ping-ponga. Obecnie, jest to nadal jedna z najczęściej spotykanych atrakcji na terenach zielonych. Wymaga jedynie przyniesienia własnej piłeczki i paletek, żeby rozegrać towarzyski turniej ze znajomymi, lub dopiero co poznanymi osobami. Konstrukcja taka nie różni się wymiarami od zwykłych stołów. Jedynie ciężar i to, że nie można go dowolnie przesunąć, przypomina o tym, że jest to wyposażenie parku. Zabezpiecza ono przed aktami wandalizmu i kradzieżą. Poza tym rodzajem stołu często spotkać można również betonowe szachownice. Tak jak w przypadku stołów pingpongowych, wymagają one zazwyczaj przyniesienia własnych pionków, lub zastąpienia ich czymś innym. Przyciągają one zazwyczaj starsze osoby, które w spokoju spędzić chcą czas na świeżym powietrzu. Od kilku lat, można też zobaczyć wzrost zainteresowania włodarzy parków betonowymi piłkarzykami. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie parki odwiedzają grupy młodzieży. Z powodzeniem grać w nie bowiem mogą cztery osoby, nie wymagają też własnego sprzętu (poza piłeczką). Są to najpopularniejsze typy stołów wykonanych z betonu, które spotkać można w niemal każdym parku. Zapewniają one rozrywkę zarówno dzieciom, jak i osobom starszym, są więc powszechnie lubianymi atrakcjami.

Miejskie tereny zielone od lat projektowane są tak, by przyciągać jak największą liczbę użytkowników. Ważne jest więc, aby rozrywkę miały w nich zapewnioną osoby należące do wszystkich grup wiekowych. Poza siłowniami i placami zabaw, niesłabnącą popularnością cieszą się więc betonowe stoły do gier. Wśród nich znaleźć można takie, przeznaczone do ping-ponga, szachów, a nawet piłkarzyki. Wymagają one niewielkiego wkłady własnego w postaci na przykład paletek, zapewniając przy tym zabawę na długie godziny.