You are currently viewing Sensowna praca w Niemczech bez znajomości języka

Sensowna praca w Niemczech bez znajomości języka

 

Czy jest możliwa praca w Niemczech bez znajomości języka? Brzmi trochę dziwnie, jednak możliwe jest wszystko, zwłaszcza jak trafimy na konkretna agencję pracy. Okazuje się, że opiekować starszymi ludźmi możemy nawet wtedy, kiedy nasz poziom języka niemieckiego jest naprawdę na niskim poziomie. Język tutaj w niczym nie przeszkadza. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy mnóstwo ofert, w których możemy sobie wybrać prace pod nasz poziom języka niemieckiego. Od biegłego, przez komunikatywny, po podstawowy, a nawet brak znajomości niemieckiego.

Jak znaleźć pracę bez znajomości języka

opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości językaPraca przez agencję opiekunek w Niemczech to doskonała okazja aby poznać nowy język i powoli się go nauczyć. Zwłaszcza jeżeli okaże się, że firma w której pracujemy będzie chciała z nami współpracować przez dłuższy albo nieokreślony czas. Agencje pracy, starają się znaleźć dla nas taką ofertę abyśmy byli zadowoleni. Miesięczne wynagrodzenie zaczyna się od 1500 euro wzwyż, do tego dochodzi opłata za ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku, opłacanie składek emerytalnych. Za przewóz do docelowego miejsca płaci nam agencja, bywa i tak, że nawet kurs jest zasponsorowany zostaje przez agencję, jeżeli język jest wymagany. Tak więc, jeżeli wybierzemy dobra agencję, to od samego początku, mamy zapewnione prawie wszystko, co niezbędne jest do wykonywania naszej pracy. Już od wielu lat, naród niemiecki korzysta z pomocy polskich opiekunek. Opiekunki muszą wykazywać się wrażliwością, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Dlatego taki rodzaj pracy jest również wymagający. Senior najczęściej potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach, prowadzeniu domu czy nawet kompleksowej opieki. Oczywiście wszystko za odpowiednim wynagrodzeniem. Minimalna długość takiego zlecenia to miesiąc, są również oferty, które trwają 6 do 8 tygodni. Praca opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka to praca idealna dla ludzi w każdym wieku, statystycznie najczęściej jako opiekunki w Niemczech pracują kobiety od 35 roku życia do 55 roku życia, co nie oznacza, że mężczyźni nie mogą pracować na takim stanowisku.

Praca jako opiekunka w Niemczech wymaga od nas zaangażowania, empatii i pogody ducha. Nie inwestujemy w to stanowisko, wszystkie koszta pokrywa agencja, dojazd, składki co miesiąc, ubezpieczenie, a nawet kursy językowe. Ten typ pracy bez znajomości języka jest możliwy, ale takich ofert jest bardzo mało. Brak doświadczenia możemy nadrobić w różnych wolontariatach, warto zadzwonić do agencji po odpowiednie informacje, który wolontariat jest godny uwagi. Najważniejsze jest doświadczenie i motywacja do pracy, to najbardziej cenią sobie agencje.