You are currently viewing Skuteczna dezynfekcja obiektów hotelowych

Skuteczna dezynfekcja obiektów hotelowych

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Obecnie panujące zasady narzucały konieczność dezynfekcji pomieszczeń hotelowych po każdym użyciu, oprócz normalnego sprzątania i utrzymania czystości. Wszystkie pokoje musiały być dokładnie odkażone, podobnie jak każdy element wyposażenia. By spełnić wszystkie wymagania potrzebny był znacznie większy nakład pracy niż standardowe wysprzątanie pokoju, aczkolwiek własnoręcznie nie mogliśmy wykonać tego rodzaju odkażania i dezynfekcji.

Fachowe przeprowadzenie dezynfekcji obiektu

nowoczesne odkażanie pomieszczeńCoraz więcej firm zajmowało się odkażaniem i dezynfekcją pomieszczeń użytkowych lub nawet całych obiektów, dlatego też znalezienie firmy mającej wystarczająco dobrą reputację nie było szczególnie trudnym zadaniem. Zarówno firmy ogólnokrajowe jak i lokalne były rekomendowane za solidne i nowoczesne odkażanie pomieszczeń, choć preferowaliśmy wynająć lokalną załogę, która mogłaby reagować znacznie szybciej w razie potrzeby wykonania zadania natychmiast. Najwygodniejszą i najszybszą metodą odkażania pomieszczeń hotelowych okazało się zamgławianie wnętrza pomieszczenia za pomocą preparatów dezynfekcyjnych. Rozpylona substancja bakteriobójcza usuwała wszelkie mikroorganizmy, jakie mogłyby zalegać na wyposażeniu, a po zakończeniu jej działania, trwającego około godziny, pomieszczenie należało dokładnie wywietrzyć, by mogło być natychmiast zdatne do użytku. Preparaty bakteriobójcze były bezpieczne dla zdrowia, gdyż wytracały właściwości właśnie po około godzinie, aczkolwiek czasem przydatne było również zastosowanie naświetlania ultrafioletowego. Była to odmienna metoda dezynfekcji pomieszczeń, zazwyczaj stosowana w miejscach w których z jakiegokolwiek powodu nie można było rozpylić substancji bakteriobójczej w aerozolu. Wnętrze pomieszczenia oświetlane było bardzo silnymi lampami, emitującymi światło ultrafioletowe, eliminujące wszelkie bakterie i mikroorganizmy w zasięgu.

Oczywiście, była to metoda znacznie szybsza niż rozpylanie substancji bakteriobójczych i mogła być używana przede wszystkim do wykonywania błyskawicznego odkażania pomieszczeń, choć z racji iż w takowych znajdowało się wiele zakamarków, była nieco mniej dokładna niż użycie preparatów. Światło ultrafioletowe było również szkodliwe dla zdrowia, dlatego też pracownicy używali przez cały czas strojów i okularów ochronnych, osłaniających przed jego wpływem. Obydwie metody odkażania przydawały się w odmiennych sytuacjach, aczkolwiek często były stosowane w połączeniu ze sobą, w celu osiągnięcia jak największej dokładności i najlepszego efektu dezynfekcji.