You are currently viewing Skuteczne ocieplanie domu

Skuteczne ocieplanie domu

Ocieplanie natryskowe z wykorzystaniem pianki poliuretanowej zyskuje coraz większą popularnością w ostatnich latach. Osoby decydujące się na budowę domków jednorodzinnych lub remontujące stare budynki doceniają jej właściwości uszczelniające. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady i zalety.

Dlaczego warto wybrać piankę PUR?

ocieplenie pianką w mazowieckimOcieplenie domu z wykorzystaniem pianki poliuretanowej w wielu sytuacjach sprawdza się doskonale. Najczęściej wykonuje się ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, ale można wykorzystać ją także w inny sposób. Pianka PUR jest stosunkowo lekka, dobrze uszczelnia i nie jest trudna w montażu. Wyróżnia się piankę otwartokomórkową i zwartokomórkową. Nie przepuszcza ona wody oraz cechuje się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Jednak pozwala na przepuszczanie pary, dzięki czemu pod nią nie powstaje grzyb. Dzięki jej lekkości, można rozprowadzić ją na deskowaniu pod dachem. Pianka otwartokomórkowa ma strukturę przypominającą gąbkę – nie przepuszcza wody i ma dobre właściwości termoizolacyjne. Z kolei zwartokomórkowa jest twardsza, zatem stosuje się ją na zewnątrz. Jedną z zalet pianki poliuretanowej jest zdecydowanie tańsze ogrzewanie. Materiał ten ma bowiem wysokie właściwości termoizolujące. Są wyższe niż wełny mineralnej czy styropianu, zbliżone do polistyrenu. Dlatego też pianka poliuretanowa ma tak wiele pozytywnych opinii wśród klientów. W bardzo wysokim stopniu uszczelnia wszystkie mostki ciepłe i wszelkie miejsca, przez które ucieka powietrze. Tak więc latem pianka nie pozwala na przenikania gorącego powietrza do klimatyzowanego domu, natomiast zimą nie dopuszcza do wycieku ciepłego powietrza. Z całą pewnością zauważymy, że nasze rachunki za prąc, czy też opał, są zdecydowanie mniejsze. Brak mieszania się powietrza i różnych temperatur sprawia, że praca urządzeń grzewczych oraz klimatyzacja jest na stałym poziomie. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze pieniądze to w pierwszej kolejności powinniśmy wyeliminować niepotrzebne starty ciepła oraz zimna. Dobrze zorganizowane izolacje natryskowe pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet do 50%! Ponadto ocieplenie pianką w mazowieckim jest łatwe w montażu. Polega na rozpyleniu pianki, która natychmiastowo zwiększa swoją objętość i błyskawicznie się utwardza. Pianka poliuretanowa także świetnie sprawdza się zwłaszcza na poddaszu. Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest łatwe, ponieważ można zrobić to z odległości, więc nie ma problemu z rozłożeniem materiału pod skosami i w najciaśniejszych miejscach poddasza.

Lista zalet pianki PUR jest bardzo długa. Mimo wszystko ten materiał ma również swoje wady. Przede wszystkim jest bardzo łatwopalny. Ceny montażu także nie przekonują do zakupu. Jednakże dobrze wykonana izolacja pianką najlepszej jakości będzie się sprawdzać idealnie. Warto zainwestować i zaufać najlepszym specjalistom.