You are currently viewing Skuteczne szkolenia z prawa jazdy

Skuteczne szkolenia z prawa jazdy

Dla osób, które od lat posiadają prawo jazdy i systematycznie jeżdżą autem, nie ma nic skomplikowanego w prowadzeniu pojazdu. Wynika to z faktu, że każda nowa czynność, sprawia nam na początku trudności, a im więcej ją ćwiczymy, tym stajemy się lepsi. Dla laika, jednoczesne panowanie nad kierownicą, skrzynią biegów, spoglądanie w lusterka i pilnowanie sytuacji na drodze, może być wręcz niewykonalnym zadaniem.

Czego się nauczymy na prawie jazdy?

szkolenie na prawo jazdy - krakówPierwszym krokiem w rozpoczęciu przygody z samochodem, jest zapisanie się na kurs prawa jazdy. Są one prowadzone przez Ośrodki Szkolenia Kierowców w całym kraju, więc miejsce bez problemu znajdziemy. Kurs składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Obie muszą się zamknąć w ciągu trzydziestu godzin, gdyż tyle jest przewidziane na naukę jazdy. Co do ceny, to w większości szkołach kształtuje się ona na poziomie około półtora tysiąca złotych. W jej zakresie mamy zapewnione jazdy, wykłady oraz niezbędne materiały dydaktyczne do samodzielnej nauki. Jeżeli interesuje nas profesjonalne szkolenie na prawo jazdy – Kraków jest miastem, gdzie działa najwięcej Ośrodków Szkolenia Kierowców. Kurs rozpoczyna się teoretyczną częścią i obejmuje kilka godzin wykładów na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz omawiane są typowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po jej zakończeniu, kursanci przystępują do części praktycznej, czyli jazd z instruktorem. To z pewnością najbardziej wyczekiwana część kursu, ponieważ można zacząć wcielać teorię w praktykę. Pierwsze godziny, kursanci spędzają na placu manewrowym w celu przyswojenia sobie podstawowych umiejętności takich jak ruszanie z miejsca i zatrzymywanie się, zmiana biegów, skręcanie, czy cofanie. Na placu przyszli kierowcy uczą się także jazdy po łuku i ruszania z miejsca z zaciągniętego hamulca, ponieważ są to stałe elementy państwowego egzaminu na prawo jazdy. Na ulicach Krakowa, przyszli kierowcy zdobywają koniecznego obycia z samochodem i uczą się parkować na trzy różne sposoby.

Dla jednych uczestników kursu, trzydzieści godzin jest jest całkowicie wystarczające, aby nauczyć się całkiem dobrze prowadzić pojazd. Jednak są też tacy kursanci, który pomimo wyjeżdżenia obowiązkowych godzin, nadal mają problem z niektórymi manewrami. W takim przypadku, muszą oni dokupić dodatkowe godziny jazd, w trakcie których będą ćwiczyć te elementy, które im najsłabiej wychodzą. Jest to konieczne, ponieważ na egzaminie, instruktor będzie skrupulatnie sprawdzał każdą umiejętność.