You are currently viewing Sprawdzona mokra karma dla dorosłych kotów

Sprawdzona mokra karma dla dorosłych kotów

  • Post author:
  • Post category:Psy

 

Coraz więcej osób wie o tym, że warto posiadać w swoim domu jakieś zwierzątko. Dzięki temu nigdy nie czujemy się samotni i mamy też lepszy humor. Psy wybierają zazwyczaj takie osoby, które mają więcej wolnego czasu i lubią długie spacery oraz wczesne wstawanie. Natomiast ci, którzy czas chętnie spędzają w domu, decydują się na posiadanie kota. Wiele osób uważa je za zwierzęta niezwykle tajemnicze. Są to stworzenia bardzo niezależne i zazwyczaj to one decydują o tym, komu poświęcić swoją uwagę. Na miłość kota trzeba po prostu zasłuży. Z pewnością wpływ na to ma także to, czym kota karmimy. Nie może być to coś przypadkowego.

Co trzeba wiedzieć o karmach dla kotów?

mokra karma dla kotów dorosłychNie każdy wie o tym, że koty domowe są zwierzętami niezwykle wybrednymi. Często zastanawiamy się, dlaczego nie chcą jeść pewnych rzeczy lub po jakimś czasie przestają być zainteresowane karmą, którą wcześniej jadły. Okazuje się, że kot prawie tak samo jak człowiek może zmienić swoje upodobania. Nigdy jednak nie zje tego, co nie jest świeże lub ma bardzo wątpliwą jakość. Część osób przed zjedzeniem mięsa czy wędliny, daje ją do spróbowania swojemu kotu. On wie, czy warto to zjeść czy nie. Trzeba wiedzieć jednak o tym, aby nie podawać kotu zbyt często tego, co sami spożywamy. Warto kupić to, co jest dla niego odpowiednie. Mokra karma dla kotów dorosłych przygotowana jest z wyselekcjonowanego mięsa wysokiej jakości. W jej składzie nie ma żadnych sztucznych dodatków, konserwantów czy polepszaczy. Nie znajdziemy tam również zbóż, które mogą powodować uczulenia. W takiej karmie mogą być warzywa, które są dobrze przyswajane przez koci organizm. Poza tym karma zawiera również wiele cennych witamin, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju naszego czworonożnego przyjaciela. Karma poprawia wzrok, wpływa na rozwój mięśni i kości i nie obciąża układu pokarmowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ koty większość doby przesypiają. Będziemy mogli zauważyć również, że sierść kota stała się dużo grubsza, bardziej puszysta i lśniąca.

Miłośnicy kotów z pewnością przyznają, że te zwierzęta potrafią okazywać swoje niezadowolenie wtedy, gdy dostają do jedzenia coś, co im absolutnie nie odpowiada. Nie jest prawdą to, że głodny kot zje wszystko, co mu damy. Nasz przyjaciel oczekuje tego, że będzie mógł zjeść pokarm dobrej jakości. Warto najpierw kupić mniejszą ilość karmy na spróbowanie. Sprawdzimy wtedy, czy dany rodzaj odpowiada naszemu kotu. Co jakiś czas możemy testować nowe smaki, ponieważ koty mogą mieć ochotę na coś innego. Kupujmy tylko karmy od sprawdzonych producentów, którzy dbają o jakość kocich przysmaków.