Sprawny wynajem przyczep skorupowych

Sprawny wynajem przyczep skorupowych

 

Razem z moim ojcem założyliśmy firmę, która zajmuje się transportem płodów rolnych. Mimo początkowego sceptycyzmu z mojej strony, okazało się, że pomysł na ten biznes był strzałem w dziesiątkę. Na czym polega fenomen przyczep skorupowych?

Świetny biznes dzięki przyczepom skorupowym

przyczepy skorupowePrzede wszystkim, wysokiej jakości przyczepy skorupowe charakteryzują się sporą pojemnością i wytrzymałością. Razem z ojcem zakupiliśmy kilka sztuk takich przyczep. Wszystkie były nowe, ze świeżym ogumieniem i wysoką pojemnością ładowności, nawet do dwudziestu kilku ton. Przede wszystkim wiązało się to z ilością zleceń bogatych rolników, którzy potrzebowali profesjonalnego transportu. Nie da się ukryć, że sama technika wykorzystywane przez przyczepy jest przykładem prostoty i funkcjonalności. Sterowanie opiera się na układzie hydraulicznym, ale przede wszystkim ważna jest ich wytrwałość. Kilka przyczep jest znacznie mniejszych, ale zauważyłem, że bardzo często z nich korzystamy. Ich ładowność wynosi do kilkunastu ton. Są przede wszystkim kompaktowe i duża liczba zleceń mniejszych gospodarstw rolnych opiera się właśnie na korzystaniu z ich pomocy. Dowiedziałem się dzięki rozmowom z ekspertami, że bardzo istotna jest zwrotność takiej przyczepy skorupowej, i to niezależnie od jej ładowności. Ze względu na różną twardość gruntów, możliwość swobodnego manewrowania jest czasem najważniejszym czynnikiem. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa. Wiele z zakupionych przez nas przyczep skorupowych posiada specjalistyczne hamulce, które pozwalają na pełną kontrolę. Dostosowanie do warunków drogowych jest priorytetem, dlatego każda przyczepa posiada komplet świateł. Dodatkowym, niezbędnym elementem jest stopa podporowa. Warto też wspomnieć o mechanizmie ułatwiającym transport zboża, którym jest specjalistyczny szyber. Mój ojciec zakupił od znajomego kilka sprawnych samochodów. Mieliśmy więc początkową flotę ze świetnymi przyczepami i byliśmy gotowi do realizacji zleceń klientów. Nie da się ukryć, że tych nie brakowało. Tam gdzie mieszkam, bardzo szybko zdobyliśmy kilka zainteresowanych rolników, którzy swoje płody ziemi sprzedają dużym marketom. Zauważyłem też, że zainwestowanie w przyczepy skorupowe było nie tylko opłacalne ze względu na ilość zleceń.

Chodzi też o popyt na tego typu sprzęt. Warto wspomnieć, że otrzymaliśmy po zakupie gwarancję na dwadzieścia cztery miesiące, ale byłem pewien, że nigdy nie będziemy musieli z niej korzystać. Przede wszystkim polecam przyczepy skorupowe wszystkim tym, którzy cenią sobie wysoką jakość za atrakcyjną cenę.