You are currently viewing Stalowa hala modułowa

Stalowa hala modułowa

  • Post author:
  • Post category:Przemysł

 

Prowadząc swoją działalność handlową, musimy wynająć magazyn lub wybudować własny. Pierwsza opcja jest dość krótkoterminowa, dlatego jeśli chcemy poważnie zająć się handlem na dłuższy czas, lepsza będzie druga opcja. Istnieje kilka rodzajów magazynów, obecnie najpopularniejszym rodzajem są magazyny w halach modułowych. Budowa takiej hali to najtańsza z dostępnych opcji. Najtańsza i najszybsza, ponieważ budowa takiej hali trwa dużo krócej, niż wybudowanie hali o takiej samej kubaturze z pustaków.

Budowa hali modułowej

hale modułowe ze staliSam proces budowlany ie jest zbyt skomplikowany. Pierwszym etapem jest oczywiście uzyskanie niezbędnych pozwoleń, które umożliwią nam przejście z fazy inwestycyjnej w fazę wykonawczą. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, możemy zacząć pierwszy etap budowlany, a mianowicie wykonanie fundamentu. Do tego typu budynków powszechnie wykorzystywane są tak zwana fundamenty płytkie, które nie sięgają większej głębokości niż cztery metry. Zazwyczaj potrzebny jest dużo płytszy fundament, ponieważ hale modułowe ze stali są bardzo lekkie, w porównaniu z budynkami o tej same wielkości wykonanymi w całości z pustaków, nie bez przyczyny ten rodzaj hal nazywany jest całorocznymi namiotami magazynowymi. Po wykonaniu fundamentu i zakotwiczeniu elementów stalowych, do których przymocowany będzie szkielet całej hali, możemy przystąpić do składania wcześniej wspomnianego szkieletu hali, wykonanego w całości ze stali. Stal użyta do produkcji wszystkich elementów hali jest dość dobrej klasy, dzięki temu hale charakteryzują się dużą wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu, że szkielet wykonany jest ze stali, to hala jest odporniejsza na działanie wiatru, który uderza w ściany hali z dość dużą siłą. Pod naporem wiatru szkielet hali odkształca się, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wszystkie elementy składające się na budowę hali modułowej wykonane są w fabryce, a następnie przywiezione na miejsce budowy. Można powiedzieć, że hale modułowe składają się z prefabrykatów.

Czas budowy takiej hali nie przekracza dwóch miesięcy, co jest bardzo dobrym wynikiem, ponieważ budowa hali z pustaków może ciągnąć się latami. Koszt budowy takiej hali o powierzchni stu metrów kwadratowych oscyluje wokół sumy pięćdziesięciu tysięcy złotych, co nie jest wygórowaną kwotą jak za taki budynek. Tego typu budynki magazynowe dostępne są w wielu rozmiarach. Do budowy takiej hali nie potrzebujemy również dużej ekipy budowlanej, co pozwala nam na zaoszczędzenie sporej kwoty.